Міжнародний сервіс переказів TransferGo допоможе підібрати найкращий варіант літнього табору для дітей в Польщі, Чехії або Німеччині. Як записатися, скільки це коштує і де знайти безплатні варіанти для українців – читайте в матеріалі.

Читайте також: Народження дитини у Польщі: як оформити документи на малюка

Табори для українських дітей у Польщі

У Польщі є багато літніх таборів, тому батьки зможуть обрати саме той, який найкраще підійде їхній дитині. Зокрема, тут важливо врахувати формат відпочинку (з ночівлею чи без), вік дитини, а також спеціалізацію табору. Детальніше про види дитячих таборів та чим вони відрізняються – читайте у матеріалі.

А якщо ви вже визначились, який вид літнього табору буде найбільш вдалим для вашої дитини, пропонуємо ознайомитись із найпопулярнішими пропозиціями цього сезону.

  1. Шкільний табір "‎Літо в місті" (Варшава)

"‎Lato w Mieście" – це один із найпопулярніших варіантів літнього міського табору. Відпочинок організовують на базі варшавських шкіл. Долучитись до них також можуть маленькі українці.

Дітей розважатимуть на спортивних, мистецьких та освітніх заходах в будні з 7:00 до 17:00, а зміни тут триватимуть до 31 серпня 2023 року.

Участь дітей у таборі платна – 50 злотих на день (це оплата за опіку та харчування). Діти, які протягом навчального року у школі отримують безплатне або харчування за пів ціни, звільняються від оплати і на час перебування у таборі.

Щоб записатися до табору "‎Літо в місті", потрібно звернутися до однієї зі шкіл Варшави, де з'явилось вільне місце. Додаткова інформація про "‎Lato w Mieście" доступна тут.

  1. Безкоштовні табори від Клубу католицької інтелігенції (Варшава)

Дітям з України також пропонують відпочинок на природі в рамках літніх таборів, організованих Клубом католицької інтелігенції у Варшаві. Дозвілля в липні включає денні поїздки в ліс чи гори. Усе це для українських дітей є абсолютно безкоштовним.

Католицькі табори пропонують три види відпочинку:

  • Денні лісові табори зі сплавами на байдарках для дітей 6 – 9 років. Щодня малечу будуть возити на річку Свідер, де вони зможуть не лише розважатися, а й вчитися безпечно поводитися на воді та добре плавати. Найбільша пригода – сплав на байдарках. Записати дитину можна тут.

  • Тижневий табір зі сплавом по річці Вда для підлітків 14 – 17 років. Це відпочинок на природі серед озер Кашубії та Тухольських Борів. Додатково діти тут відвідують індивідуальні заняття з англійської мови. Запис – за посиланням.

  • Тижневий похід у гори для підлітків 14 – 17 років. Діти тиждень житимуть у Бескидах та самостійно готуватимуть їжу на вогнищі. Це туристичний похід з наметами та рюкзаками. Для участі обов'язково потрібно мати спальний мішок, каримат та похідний рюкзак. Поруч із дітьми будуть досвідчені польські та українські педагоги. Заповнити анкету можна тут.

Відпочинок на природі чудово допомагає дітям стати самостійнішими / Фото Unsplash

  1. Творчі табори від "‎Незламної України" у 8 містах Польщі

Фундація "Незламна Україна" також проводить набір на денні табори (з 10:00 до 16:00) для дітей віком від 6 до 18 років. Заняття проходитимуть протягом червня – серпня у 8 польських містах.

Програма "‎Навколо світу за 10 днів" обіцяє рухливі, творчі та інтелектуальні активності, адаптовані під різні вікові групи. Діти вивчатимуть українську, польську й англійську мови. Участь у таборах є платною – 250 злотих з особи. У вартість включено перекус: сік та печиво. Гаряче харчування у таборі не передбачено.

У липні такі табори діятимуть у:

  • Варшаві;
  • Кракові;
  • Вроцлаві;
  • Познані;
  • Лодзі;
  • Любліні;
  • Гданську;
  • Катовіце.

Старші учасники табору навчатимуться працювати в команді, розробляти бізнес-проєкти, розвивати власні ідеї. Також будуть і просто веселощі – день тіктоку, екскурсії та вечірки.

Для участі необхідно заповнити онлайн-анкету та внести оплату за тиждень до початку зміни.

Творчі табори найкраще розкривають таланти дитини / Фото Unsplash

  1. Шкільні табори при школах в Лодзі

Лодзинська місцева влада щороку організовує літні табори при школах для дітей з 1 по 6 клас. У програмі – екскурсії до музеїв, походи в кіно, до театру, зоопарку та боулінгу.

Заняття проходять з 07:00 до 17:00.

Шкільні табори у Лодзі – безкоштовні, адже все фінансує місцева влада. Проте батьки мають сплачувати за харчування 20 злотих на день. Записати дитину можна за посиланням.

  1. "‎Літо в школі для спорту" (Краків)

Під час літніх канікул у Кракові діє міська ініціатива "‎Літо в школі для спорту". Це денний активний відпочинок для учнів молодших і старших класів загальноосвітніх і спеціальних шкіл. Програми таких таборів на 70% складаються зі спортивно-розважальних занять з відвіданням мотузкових парків та басейнів.

Найпопулярніші розваги тут: турніри з настільних ігор, музичні та танцювальні заняття та уроки з самооборони. Заняття тривають 5 днів на тиждень (по 6 – 8 годин на день). Вони є безкоштовними, але батькам потрібно щодня сплачувати за харчування. Більше деталей про табори у школах Кракова – тут.

  1. Безкоштовний відпочинок для дітей у Познані

Якщо ваша дитина закінчила 1 –3 клас, тоді є чудова нагода її влаштувати у літній табір при школах у Познані. Та це не єдиний безплатний варіант відпочинку, який пропонують у цьому місті. Міська влада та ЮНІСЕФ фінансують табори для дітей від 6 до 19 років, які опинитися у складних життєвих обставинах. Відтак українські біженці можуть скористатись цією пропозицією.

Дітям тут точно не доведеться сумувати: організатори проводять спортивні змагання, а також музичні та танцювальні заняття.

Які табори для українських дітей пропонує Чехія

У Чехії також подбали про те, щоб українські діти змогли відпочити влітку. Для них пропонують безплатні або ж доступні за ціною табори.

  1. Грант на відпочинок дитини

Українці в Чехії можуть отримати до 1 000 чеських крон на оплату літнього чи спортивного табору, шкільного дозвілля та екскурсії. Програма називається "Даруємо гуртки дітям" (Darujeme kroužky dětem)‎.

Щоб долучитись, потрібно заповнити заявку. Наразі їх прийом закінчено 16 червня, проте ця допомога повторюється регулярно, тож варто стежити за оновленнями на сайті проєкту.

  1. Приміський табір для українських дітей (Прага)

Дім дітей та молоді в Празі (Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy) організовує приміський табір для українських школярів віком від 7 до 13 років. Зміна запланована на 7 – 11 серпня. Табір денний, тож діти можуть там перебувати з 08:00 до 16:00.

За відпочинок у приміському таборі батькам потрібно буде заплатити 2 250 чеських крон (близько 95 євро). У цю вартість входить:

  • обід;
  • розважальна програма;
  • опіка двох україномовних педагогів.
  1. Безкоштовні мовні курси для дітей та підлітків у Чехії

Центр інтеграції іноземців (CIC) пропонує літні інтенсивні курси чеської мови для дітей та підлітків. Заняття у Празі розпочинаються наприкінці липня і на початку серпня. Ці мовні курси є безкоштовними для українців.

Вікові категорії:

  • Дошкільнята (5 – 7 років);
  • Молодший шкільний вік (8 – 12 років);
  • Підлітки (13 – 15 років).

Зареєструватися на мовні курси можна тут.

Літні табори для українців у Німеччині

Не менш цікавих варіантів для відпочинку дітей пропонує Німеччина. Зокрема, неповнолітні українці можуть долучитись до скаутської програми, або ж взяти абонемент на десятки цікавих розваг у Берліні.

  1. Скаутські табори "‎Пласту"

"‎Пласт" в Німеччині організовує дозвілля для українських дітей. Це скаутський відпочинок з походами, вишколами та цікавими активностями. Найпопулярніші з них проходять у Гессені та Баварії.

Такі табори в Німеччині коштують дорого – 420 євро для молодших дітей і 450 євро для підлітків. Але для українських переселенців надається знижка у 50%. Відтак дозвілля в німецькому "‎Пласті" для українців коштуватиме 210 євро для молодших і 225 євро для підлітків.

Деталі та реєстрація – тут.

Атмосфера в німецькому скаутському таборі / Фото з інстаграм Plast.germany

  1. Безкоштовний табір у Калау

Волонтери та соціальні працівники в Німеччині допомагають дітям, які виїхали з початку повномасштабного вторгнення Росії, знайти друзів та адаптуватися. Так, організація "Freie Jugendhilfe" влаштовує безкоштовний відпочинок для українських дітей у місті Калау. Зміна стартує 12 серпня, а табір розрахований на дітей 10 – 17 років.

На учасників чекають екскурсії, графіті, творча майстерня, майстер-класи з кулінарії та випічки, відкритий басейн та настільний футбол.

  1. Абонемент у Берліні

У Берліні за 9 євро можна зробити дітям абонемент на відвідування басейнів, зоопарку та атракціонів. Він називається Super Ferien Pass. Завдяки абонементу діти до 18 років протягом усіх літніх канікул безкоштовно раз на день можуть ходити на ковзанку чи в басейн. Також діти матимуть безплатний вхід до зоопарку, Природничого музею та Саду Брітцера.

Для власників абонемента діятимуть і сотні інших знижок: на відвідування музеїв, театрів, кінотеатрів, спортивних заходів, майстер-класів, а також на екскурсії на корабликах та поїздки на ферми. Тож маленьким українцям точно не доведеться нудьгувати у Берліні.

Більше інформації про Super Ferien Pass можна знайти за посиланням.

Які можливості відкриває для дітей абонемент Super Ferien Pass / Фото Stadtrand Nachrichten

Отже, європейські країни, які прийняли українських біженців, пропонують чимало варіантів, щоб дозвілля дітей влітку було цікавим і насиченим на хороші емоції. Тож батькам не варто відкладати рішення на потім та вже подбати про літній табір для своїх нащадків.