За кілька тижнів в Польщі закінчується навчальний рік. І вже зараз треба замислитися над тим, як організувати дитині відпочинок влітку. Сьогодні сервіс TransferGo розповідає про дитячі табори в Польщі, чим вони відрізняються та на що батькам треба звернути увагу.

Читайте також: Німеччина для дітей: що відвідати всією сім'єю

Види таборів для дітей у Польщі

Навчальний рік у польських школах закінчується наприкінці червня. З цього часу в Польщі починають працювати різноманітні дитячі табори. Аби не загубитися серед десятків пропозицій, треба розібратись, чим вони відрізняються.

Польські дитячі табори різняться в залежності від того, який там формат відпочинку (з ночівлею або без), якого віку діти та яка спеціалізація (загальна або конкретний напрямок).

Kolonie (табір загальної тематики)

Дитячий табір типу kolonie – це зазвичай табір для дітей молодшого та середнього шкільного віку загальної спеціалізації. Місцем розташування може бути база відпочинку або готельний комплекс. В таборі діти перебувають під наглядом вихователів, ходять на екскурсії, відвідують розважальні комплекси та культурні заходи, беруть участь у спортивних змаганнях, майстер-класах та інших активностях.

У Kolonie діти цілодобово під наглядом вихователів / Фото Pexels

Półkolonie (денний табір)

Табір типу półkolonie дуже схожий на попередній. Відмінність полягає у тому, що тут діти перебувають тільки вдень, тобто без ночівлі. Таким чином, дитина проводить час безпосередньо поблизу свого дому. Цей вид відпочинку підійде, перш за все, малечі, яка ще не готова до самостійних поїздок, або тим неповнолітнім, які не хочуть надовго розлучатися з батьками. Також такі табори стануть у пригоді батькам, які не хочуть залишати дитину саму вдома на цілий день.

В półkolonie для малечі організовують харчування та цікаву культурно-розважальну програму, а також спортивні заходи, поїздки та походи. Впродовж дня діти знаходяться під наглядом педагогічного персоналу.

Денний табір для дітей пропонує розваги і спортивні змагання / Фото Unsplash

Obozy (тематичні табори)

Останні роки в Польщі все більш популярними стають тематичні табори – obozy. Вони будуть цікаві дітям середнього та старшого віку, які мають схильність до якоїсь діяльності: вивчення мов, спорту, туризму, мистецтва та інших. Наприклад, спортивний табір можна обрати за напрямками: баскетбол, теніс, віндсерфінг, навіть паркур та скейтбординг.

Відпочинок може проходити як у готелях чи базах відпочинку, так і в стилі американських скаутів – з проживанням у наметах у лісі або біля річки. З кожним роком напрямків стає все більше. Вже зараз можна знайти пропозиції щодо таборів з пейнтболом, страйкболом, квадроциклами та так званою програмою "на виживання".

Треба зазначити, що в таких таборах дітьми опікуються інструктори певного напрямку, тобто тут не тільки цікаво відпочивають, але й всебічно розвиваються: отримують нові навички та навчаються працювати у команді.

Походи та кемпінги – популярне дозвілля тематичних таборів / Фото Unsplash

Також можна відправити дитину в закордонний табір – із загальною програмою або з акцентом на вивчення іноземної мови. Такий відпочинок найбільш популярний серед дітей старшого віку. Зазвичай молодь проживає в готельних комплексах. В програму входять екскурсії, тематичні розважальні заходи та дискотеки.

Вартість відпочинку у дитячому таборі

Вартість табору, в першу чергу, залежить від формату відпочинку, а також від розважальної програми. Орієнтовні ціни на табори:

  • Półkolonie коштує від 200 до 800 злотих за тиждень. Це найдешевший відпочинок, тому що дитина перебуває в таборі тільки вдень. Półkolonie часто організовують на базі шкіл, будинків культури, спортивних закладів. Ціна залежить від кількості заходів та екскурсій в програмі.

  • Kolonie коштує від 1 500 до 2 200 злотих за зміну, яка триває зазвичай 7 – 10 днів.

  • Obozy коштують від 1 800 до 3 000 злотих, а закордонна поїздка обійдеться ще дорожче. Але можна бути впевненим, що такий відпочинок запам’ятається надовго.

Дитячі табори в Польщі: на що звернути увагу

Перед тим, як обрати табір, поговоріть з дитиною та дізнайтесь, чи готова вона провести тиждень без батьків. Якщо ні, тоді краще обрати półkolonie.

Запис у табір варто робити заздалегідь, тому що часто на раннє бронювання надаються знижки. Також зверніть увагу на те, що саме входить до вартості відпочинку. Наприклад, сплата за добровільне страхування, а також додаткові атракціони зазвичай оплачуються окремо.

Обираючи табір, поцікавтеся в організаторів про наявність необхідних дозволів на роботу, професійну підготовку вихователів, умови проживання (скільки людей буде в кімнаті), наявність необхідних зручностей (душ, туалет), можливість тримати зв’язок з дитиною.

Похід з наметами у літньому таборі: корисно і весело / Фото Pixabay

Корисні ресурси з пропозиціями відпочинку:

А якщо ви плануєте відпочити разом зі своєю дитиною, у цій статті ми підготували цікаву інформацію про те, де можна побувати у Польщі всією сім’єю.