Експерти платформи Statista проаналізували пошукові запити туристів на Booking.com, щоб обрати найпопулярніші локації на природі. Центральна та Східна Європа має чимало перлин для мандрівників з усього світу.

Читайте також Харчування в Європі: скільки українці витрачають на їжу в різних країнах світу

Закопане вибивається в лідери

Безумовним переможцем рейтингу стало польське місто Закопане. Автори списку кажуть, що це місце залишається ідеальним у будь-який сезон. Взимку тут катаються на лижах та сноубордах, а влітку – ходять у походи та сплавляються бурхливими гірськими річками.

Закопане обожнюють туристи з усіх куточків світу. Цього сезону сюди прибули жителі спекотних арабських країн. Тут не занадто холодно, але і не жарко, тому погода приваблює тих туристів, які хочуть відпочити від європейської та азійської спеки.

Всього до десятки найкращих природних пам'яток Європи увійшли одразу 3 локації в Польщі. Тому для того, щоб їх відвідати, з України дістатися нескладно.

На другому місці рейтингу – ще одне польське місто. Карпач – локація для любителів гірськолижного спорту у Західних Судетах. Влітку тут популярні гірські походи. Прогулянки біля підніжжя Карконошів та "‎Дикий водоспад" – ось головні природні туристичні магніти цього міста.

На третій сходинці рейтингу – місто Блед у Словенії – природний курорт поблизу кордону з Італією та Австрією. Це одна з найпопулярніших бальнеологічних та гірськолижних локацій серед європейців. Вони полюбляють відпочинок біля Бледського озера.

Топ-10 міст для відпочинку на природі:

  1. Закопане (Польща);
  2. Карпач (Польща);
  3. Блед (Словенія);
  4. Брашов (Румунія);
  5. Шклярська Поремба (Польща);
  6. Фуншал (Португалія);
  7. Інсбрук (Австрія);
  8. Шамоні-Монблан (Франція);
  9. Сіная (Румунія);
  10. Гарміш-Партенкірхен (Німеччина).