За результатами опитування виділили 16 переможців, по одному з кожного воєводства. Дізнайтеся, які локації потрапили до переліку переможців та що особливого у цих місцях.

Читайте також Венецію можуть внести в "‎чорний список" ЮНЕСКО: в чому причина

Я переконаний, що популярність нашого опитування, підготовленого редакцією журналу National Geographic Traveler і сайтом National-Geographic.pl, призведе до того, що Чудеса-переможці опиняться в списках обов'язкових для відвідування місць у поляків цього року,
– заявив Лукаш Залускі, головний редактор National Geographic і National Geographic Traveler.

В опитуванні взяло участь понад 123 000 осіб, а в деяких регіонах боротьба тривала до останнього моменту.

"Cuda Polski 2023": результати опитування

 • Мазовецьке воєводство — Науковий парк Torus у Цеханові

Науковий парк "Torus" у Цеханові, розташований поряд з однією з самих відомих у світі водонапірних башт.

До речі, вона зайняла 5 місце у світовому рейтингу найнезвичайніших споруд, який представив журнал "The World Geography".

 • Нижньосілезьке воєводство — місто Bardo

Бардо – одне з найстаріших міст у Нижній Сілезії, розташоване серед мальовничих схилів та бурхливих вод річки Ниса. Місто гармонійно поєднало у собі неймовірні природні пейзажі, багату історичну та культурну спадщину, а також сучасну інфраструктуру для активного туризму. А тому воно займає особливе місце у серцях тих, хто обожнює різноманітні екстремальні сплави та велопрогулянки гірською місцевістю.

Місто Бардо​ / Фото Вікіпедія

 • Куявсько-Поморське воєводство — острів Młyńska з млинами Ротера

Острів Млинський розташований у місті Бидгощ, оточений річкою Брда та є осередком культури та відпочинку. Тут велика кількість музеїв та різних зон для дозвілля дорослих та дітей.

 • Люблінське воєводство — Влодава

Влодава вважається містом трьох культур, де органічно співіснують православна та римо-католицька парафії, а також єврейська громада.

Крім того, місто зберегло своє старовинне планування з двоповерховими будинками та ринковою "чотирикутною" площею в центрі, від якої розходиться мережа вулиць.

 • Любуське воєводство — парк Książęcy Zatonie

На території ландшафтного парку збереглося чимало унікальних культурних пам’яток, адже ця місцина має багату історично-культурну спадщину. Окремої уваги заслуговують князівський палац XVII століття та Храм Троянд.

Місце має унікальну старовинну атмосферу та виглядає феноменально у будь-яку пору року.

Парк Książęcy Zatonie / Фото lzg24.pl​

 • Лодзинське воєводство — Monopolis

Монополіст – це унікальна реставрована фабрика, яка стала один із головних туристичних центрів міста Лодзь. На території локації розміщені не тільки багато ресторанів, кафе та магазинів, але художня галерея, музей та театр.

 • Малопольське воєводство — пустеля Błędowska

Блендовська пустеля – найпосушливіший куточок Польщі, та одна з найбільших пустель Європи. На даній локації є декілька туристичних маршрутів, як піших, так і кінних.

Цікаво й те, що територія пустелі розділена долиною річки, а також тут неодноразово спостерігалися міражі та мандруючі піски.

Зауважте Україну та Молдову з'єднає міст через Дністер: коли його збудують

 • Опольське воєводство — фортеця Nysa

Місто Ниса протягом 500 років було столицею єпископів Вроцлава, це одне з найстаріших міст Сілезії. А фортеця міста – це унікальна споруда не тільки в Польщі, але й на території всієї Європи. І на сьогодні відновили майже половину пруських фортифікацій.

Місто Ниса / Фото Вікіпедія

 • Підкарпатське воєводство — Музей нафтогазової промисловості імені Ігнація Лукасевича в Bóbrce

Музей знаходиться на території нафтової копальні з чинними свердловинами та спеціальними спорудами, що забезпечують функціонування об'єкта та розповідає про зародження нафтової промисловості у Польщі.

 • Підляське воєводство — Крейдяна шахта в Mielniku

Відкритий крейдяний рудник XVI століття – це єдина активна шахта такого типу у Польщі. Побачити унікальну місцину можна з оглядового майданчика. Кар'єр вражає своїми масштабами та навколишніми мальовничими пейзажами.

 • Поморське воєводство — Zagroda Inicjatyw Twórczych Swołowo

Це унікальна локація, яку перетворили на осередок культурних заходів та діячів. На території садиби розташовуються історичний житловий будинок Przystanek Artists and Creators, справжній плавильний котел, а також інші виставкові зали та студії для митців.

Тут проводяться концерти, майстер-класи, різноманітні творчі ініціативи.

 • Сілезьке воєводство — веломаршрут Żelazny

Веломаршрут має декілька трас та пролягає через дві країни: Польщу та Чехію. По маршруту велотуристи мають можливість побачити неймовірні краєвиди та відвідали чимало туристичних атракцій, як природних з тваринами, так і культурних пам'яток.

Веломаршрут Żelazny / Фото ARCHiTEKT studio projektowe, arch. Paweł Kuczyński​

 • Свентокшиське воєводство — Свентокшиський геопарк

Свентокшиський геопарк займає почесне місце у списку природних цінностей ЮНЕСКО. На території даної локації можна відвідати унікальні геологічні місця, зокрема печери, кар’єри та гірські схили, а також чимало культурних та природних об'єктів.

 • Вармінсько-Мазурське воєводство — місто Gołdap

Голдап – це туристсько-курортне місто з самим чистим повітрям у Польщі та чималою кількістю лікувальних закладів з унікальними соляними печерами та мінеральними водами.

Важливо й те, що відпочивати тут можна цілий рік, адже місто має розвинену інфраструктуру, та пропонує різні види відпочинку, від спокійного SPA до лижних спусків та велосипедних маршрутів по горах та лісам.

 • Великопольське воєводство — Antidotum Airshow Leszno

Antidotum – це одне з наймасштабніших авіашоу у Польщі, у якому брали участь навіть українські пілоти. Феєричне шоу за часті різноманітних вертольотів та літаків, з використанням піротехніки, безумовно, захоплює подих кожного.

Antidotum Airshow Leszno / Фото Krzysztof Wilma​

 • Західно-Поморське воєводство — Сади Hortulus у Добжиці

Тематичні сади неподалік балтійського узбережжя Польщі – це один з найкращих зразків садового мистецтва. Сад розділений на зони: сади кольору, світла й тіні, шуму, шелесту та дзвону тощо.

Загалом, локація налічує 28 садів, присвячених різним тематикам, серед яких є справжній живий лабіринт.