У Німеччині нарешті скасують маски в поїздах

Пасажири міжнародних поїздів почали висловлювати обурення з приводу вимоги надягати маски відразу після перетину німецького кордону, оскільки на сусідніх землях ці обмеження вже давно були скасовані. Тому влада Німеччини заявила, що після 2 лютого вимога носіння масок буде застосовуватися тільки в медичних установах та будинках пристарілих.

Може зацікавити Медицина у Великій Британії: від безплатних послуг до оплати 150% від вартості

Так, з 2 лютого Німеччина скасує вимоги до масок для пасажирів потягів далекого прямування, зокрема і міжнародного сполучення.

За словами федерального міністра охорони здоров'я Карла Лаутербаха, замість цього уряд хоче зосередитися на більшій особистій відповідальності громадян.

Ми просто повинні більше покладатися на особисту відповідальність і добровільність,
– заявив він.

Це один з останніх заходів зі стримування пандемії коронавірусу, який залишався в Німеччині.

Кількість госпіталізацій по країні знижується. Ситуація у клініках напружена, але керована.

Вимога мала діяти до 7 квітня

Як зазначає видання, згідно з чинним нині в країні законодавством щодо протидії коронавірусу, вимога обов'язкового носіння масок у міжміських потягах мала діяти до 7 квітня 2023 року. Однак заклики до якнайшвидшого скасування масок останнім часом стали лунати в Німеччині дедалі частіше, що й спонукало до такого рішення.

Також на цьому наполягали в національній залізничній компанії Deutsche Bahn. Служба закликала уряд скасувати вимогу носіння масок, стверджуючи, що маски мають бути добровільними у поїздах.

Крім того, перевізник вказував на підвищене навантаження на персонал через необхідність проводити контроль відповідного заходу.