Для в'їзду в Нідерланди більше не потрібно COVID-документів

Рішення Нідерландів означає, що з 17 вересня жодні обмеження або вимоги, пов'язані з COVID-19 не застосовуються до мандрівників, які в'їжджають в країну. Зокрема, мовиться й про країни, що не входять до зони ЄС / Шенген.

Зауважте Голова Єврокомісії розповіла, скільки українців повернулися з країн ЄС додому

Так, для в'їзду в Нідерланди з будь-якої країни більше не потрібна вакцинація, тести чи карантин.

По прибуттю громадяни України можуть перебувати в Нідерландах протягом 90 днів або довше, якщо це необхідно. Щоб скористатися послугами в країні, українці мають бути зареєстровані у Базі персональних даних (BRP).

Німеччина з 1 жовтня вводить нові правила боротьби з COVID-19

На тлі зростання кількості випадків захворювання на COVID, влада Німеччини прийняла рішення запровадити нові правила, які сприятимуть захисту населення в осінньо-зимовий період.

Так, Бундестаг Німеччини схвалив пропозицію МОН "Про застосування нових заходів для боротьби з COVID-19". Документ набере чинності 1 жовтня й діятиме до 7 квітня 2023 року.

Що зміниться

Згідно з новими правилами, усі німці віком від 14 років зобов'язані носити маски типу FFP2 у потягах далекого прямування, а діти віком від 6 до 13 років – звичайну медичну маску.

Водночас масковий режим у літаках і аеропортах поки не відновлюють. Втім, влада країни передбачає можливість запровадження цього правила у разі росту захворювання.

Також стануть жорсткішими правила боротьби з коронавірусом у медичних закладах та будинках для людей похилого віку. Усі відвідувачі й працівники повинні носити маску FFP2 та надавати негативний результат експрес-тесту на коронавірус.

Зазначається, що федеральні землі можуть запроваджувати додаткові вимоги залежно від ситуації. Рішення стосуватимуться носіння масок у транспорті та інших громадських приміщеннях, а також середніх школах.

В указі є винятки для щеплених громадян та для тих, хто переніс хворобу чи мають негативний тест. Такі особи не повинні носити маску.