Слід зазначити, що понад 80% українців, згідно з соціальними дослідженнями, шукають роботу за кордоном через економічні причини. Тому багато недобросовісних польських роботодавців, які знають, що люди втрачають уважність у пошуках швидких заробітків, ігнорують правила укладання трудового договору або взагалі пропонують нелегальну працю.

Цікаво У Варшаві відбувся фестиваль українського кіно: яскраві фото та відео з місця події

Страхи українців щодо роботи в Польщі

Анна Джоболда виділяє такі три головні причини, через які українці бояться їхати до Польщі на роботу:

  • страх бути обдуреними та повернутися додому без грошей;
  • нелегальне працевлаштування та його негативні наслідки;
  • неможливість продовжити своє перебування у Польщі та подати документи на карту побиту.

Зараз все більше українців їдуть з польськими робочими візами нелегально до Німеччини, оскільки там зарплати вищі, пояснює експертка. Також часто люди не хочуть чекати на оформлення документів у Польщі та виходять на роботу раніше, що суперечить польському законодавству. Як наслідок, працівник, який порушує правила, стає вразливим. Недобросовісні роботодавці у таких випадках можуть не виплачувати усієї суми, штрафувати без поважних причин та всіляко обдурювати робітника.

Крім того, трудові мігранти часто бояться, що роботодавець неправильно оформить документи, а вони через це не зможуть оформити карту побиту та продовжити легальне перебування в Польщі, а отже – отримують ризики депортації.

Під час пандемії усі ці страхи посилилися, бо карантинні правила часто зазнають змін, а трудовим мігрантам важко стежити за всіма нововведеннями.