Окрім показів кінострічок, для гостей цьогорічного фестивалю підготували багато інших цікавих атракцій. Прихильники українського кіно могли зустрітися з режисерами фільмів, переглянути тематичні виставки, взяти участь у дебатах чи зробити фото на згадку біля ефектної фотозони. Подбали організатори й про розваги для дітей.

До теми Українські фільми покажуть на кінофестивалі у Польщі: які стрічки увійшли до програми

Що відомо про фестиваль українського кіно Ukraina!

Останні кілька років український кінематограф помітно прогресує. Все більше стрічок отримують схвальні відгуки від міжнародних критиків та впливові нагороди. Українські митці не втомлюються доводити, що нам є про що розповідати світу через екрани. Тому дуже важливо, аби творці української кіноіндустрії мали майданчики, що дозволяли б їм презентувати свої досягнення.

Однією з таких платформ виступає фестиваль українського кіно Ukraina!, який має на меті будувати культурні містки між українцями та поляками. Враховуючи те, яка кількість громадян України живе у сусідній державі, фестиваль має велику аудиторію та з кожним роком нарощує сферу впливу.

Найкращі фільми фестивалю

Цього року показ кінострічок почали з фільму Олега Сенцова "Носоріг". Український кінорежисер був особисто присутній на відкритті кінофестивалю. Історія фільму Сенцова розгортається у 90-ті роки в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг стає причетним до кримінального світу. Він переживає внутрішню драму, коли усвідомлює жахливі наслідки своїх вчинків. Фільм чудово пояснює, що світ не є однозначним. Кожен негатив має свої передумови, а кожен хибний крок – свою гібридну розплату.

Олег Сенцов, директорка фестивалю українського кіно Ukraina! пані Беата Бєроньска-Лах та представники компанії TransferGo Юрій Синенький та Катерина Коновалова – партнера заходу – на відкритті події / Фото TransferGo

Закривати фестиваль випала нагода українському претенденту на "Оскар – 2022" – фільму "Погані дороги" Наталії Ворожбит. Сюжет кінокартини складається з п'яти історій та описує події, що відбуваються з місцевими та військовими на Донбасі на фоні російсько-української війни. Всі п'ять історій одного фільму є різними, але об'єднаними темою доріг, що формує цілісну картину та спонукає глядача до роздумів, аналізу та пошуку між цими лініями більше спільного.

Найкращим фільмом в рамках шостого випуску Ukraina! обрали фільм "Моя війна" Маші Кондакової. Це документальна стрічка, в якій передані історії трьох жінок. Героїні розповіді є захисницями Сходу своєї Батьківщини, беруть участь у бойових діях на Донбасі. Хоча в них одна мета, кожна з жінок відчуває та переживає війну по-своєму.

Крім того, нагородами відзначили кінороботи з такими назвами:

  • "Ліза та її мурашки";
  • "Подарунок";
  • "Розмови";
  • "Сумні портрети";
  • "В тіні";
  • "Прощай, Свєта".

Останню короткометражку від режисерки Насті Канаревої визнали найкращим фільмом про життя мігрантів. Нагороду вручав Юрій Синенький, менеджер з маркетингу компанії TransferGo.

Юрій Синенький вручає нагороду за найкращий фільм про мігрантів / Фото TransferGo

Радий, що стільки людей підтримує українське кіно та українську культуру. Ми як сервіс грошових переказів коштів в Україну активно підтримуємо українську спільноту в Польщі, і саме тому ми вирішили обрати найкращий фільм на тему еміграції. Дякую журі за допомогу у виборі цього фільму,
– висловився Юрій Синенький.

Як TransferGo підтримав фестиваль українського кіно в Польщі

TransferGo не лише відвідав шостий фестиваль українського кіно Ukraina!, а й став стратегічним партнером події. Відвідувачі залюбки фотографувалися біля стильної фотозони від TransferGo, пригощалися креативним печивом з логотипом компанії та підписували листівки для рідних.

Я спостерігаю за українським кінематографом навіть живучи у Варшаві. І мені приємно бачити, як він з кожним роком розвивається все більше і більше. Ба більше, мені вдвічі приємніше, що компанія TransferGo змогла стати спонсором і стратегічним партнером фестивалю українського кіно в Польщі,
– зазначив Юрій Синенький.

Як пройшло відкриття шостого фестивалю українського кіно Ukraina! / Фото TransferGo

Оскільки фестиваль стає дедалі популярнішим, є всі підстави очікувати, що у найближчому майбутньому зростатиме як кількість міст, де показуватимуть українське кіно, так і кількість чудових картин, які отримуватимуть нагороди. Запит на це існує не лише серед українців за кордоном, але й серед поляків, які з радістю відкривають для себе українську історію через кіно.

Дуже горджуся тим, що в цьому році вдалося провести конкурс короткометражних фільмів. У нас було професійне журі, яке присвоювало нагороди, а ще наш партнер TransferGo, який вручив нагороду фільму про міграцію. Часто журналісти питали мене, чи не є українське кіно пострадянським. Однозначно – ні! Українське кіно – це кіно європейське, авторське. Саме цю цінність я зауважила у фільмах і почала їх показувати,
– коментує директорка фестивалю українського кіно Ukraina!

Пані Беата Бєроньска-Лах вірить в успіх цього проєкту. А компанія TransferGo, своєю чергою, завжди готова підтримувати подібні ініціативи.

Також на закритті фестивалю був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця. Він висловився про стрімкий розвиток проєкту від моменту заснування.

Мені дуже приємно, що вдалося реалізувати шосту едицію фестивалю українського кіно не тільки у Варшаві, але й в інших містах Польщі. Понад 50 фільмів, 3 зали – це дуже велика різниця у порівнянні з найпершим фестивалем. З нетерпінням будемо чекати на наступний, вже сьомий фестиваль,
– зазначив посол.

Директорка фестивалю українського кіно Ukraina! Беата Бєроньска-Лах та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця / Фото фейсбук Ukraina Festiwal Filmowy

TransferGo на шостому фестивалі українського кіно Ukraina! у Варшаві: дивіться відео