Міська влада хоче придбати спеціальну сортувальну лінію за 250 мільйонів крон. Сортовані метали та неметали продаватимуть, а залишки шлаку використовуватимуть під час будівництва, при чому це стане обов'язковою вимогою до підрядників, які займаються дорогами та магістралями.

Читайте також Самоідентифікація через мистецтво: як українка популяризує рідну культуру у Кракові

Деталі ініціативи

Чехія прагне наслідувати приклад Данії, і не тільки заробляти на сортуванні відходів, але й зекономити до 45 мільйонів крон щороку за зберігання сміття на звалищах.

Нову лінію сортування встановлять до кінця 2023 року, і влада очікує, що інвестиція окупиться у короткотерміновій перспективі. У Копенгагені, зокрема, така сортувальна лінія принесла чисті прибутки місту вже через 4 роки після її спорудження.

Ми включимо використання шлаку у будівництво доріг. Під час проведення тендерів, підрядники змушені будуть погодитись використовувати наш ресурс в основі для фундаменту нових дорожніх шляхів,
– повідомив Радім Мана, голова празьких служб.

Додамо, що встановлення сортувальної лінії передбачене у межах реалізації Кліматичного плану Праги, який прийняли у березні цього року.