З березня 2023 року біженці платитимуть за проживання у Польщі

Так, українці, що з початку повномасштабної війни знайшли прихисток у Польщі, змушені будуть платити за проживання у закладах розміщення біженців. Прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький заявив, що польський уряд наразі працює над покращенням забезпечення допомоги на тлі можливої ​​другої хвилі біженців.

Може зацікавити Як у Польщі наживаються на прийомі біженців: схема оборудок на мільйони злотих

Поправка передбачає, що з 1 березня 2023 року буде введена оплата для тих біженців, які перебувають у колективних закладах розміщення понад 120 днів. С

Понад 120 днів – 50% вартості розміщення та харчування, але не більше 40 злотих на день. Ті, хто проживає понад 180 днів, оплачуватимуть 75%, тобто – до 60 злотих на день.

Цей обов'язок не поширюватиметься на:

  • людей з інвалідністю
  • дітей
  • вагітних жінок
  • осіб пенсійного віку
  • осіб, які піклуються про щонайменше трьох дітей

Крім того, згідно з правками, подання заявки на номер PESEL громадянами України, які приїхали до Польщі після російського нападу 24 лютого, буде обов'язковим. Біженцям, які отримають номер PESEL і покинуть Польщу, цей номер буде заморожено.

У Польщі очікують на нову хвилю біженців

Після засідання уряду прем'єр-міністр також заявив, що поправка має на меті забезпечити кращу допомогу на тлі можливої ​​другої хвилі біженців.

Вже сьогодні в Україні кільканадцять мільйонів не мають доступу до електроенергії, води, елементарних побутових умов, санітарних. Тож ми готуємося до нової хвилі біженців, і хочемо, аби система була відповідно приготована, щоб польські платники податків якнайменше мали платити за цю можливу чергову хвилю біженців,
– наголосив Моравєцький.

Понад 4,75 мільйона українців наразі зареєструвались як біженці у Європі

Агентство у справах біженців ООН підрахувало, скільки саме українців зареєструвалися у країнах Європи як біженці. За інформацією організації, їхня кількість загалом досягла 4 751 065 осіб.

Серед країн ЄС найбільше біженців з України у Польщі, Німеччині та Чехії.

Крім того, в Європі очікують на нову хвилю українських біженців з настанням зими. В організації охорони здоров'я вважають, що ще близько 2 – 3 мільйонів українців вирішать виїхати з України, щоб шукати тепло та безпеку.