Кожен п'ятий житель Латвії згоден із таким підходом. Думку латвійців вивчали в опитуванні дослідницького центру Norstat із 2 по 11 січня. У ньому взяли участь 1 006 респондентів.

Читайте також У Польщі зменшиться підтримка українських біженців: якими будуть нові правила

Скільки латвійців хочуть, щоб українці залишилися після війни?

Жителі Латвії висловили свою думку щодо твердження "країна повинна прагнути утримати українських біженців після війни, щоб полегшити проблеми латвійської демографії та праці". З цим точно погодилися 6% опитаних, а ще 14% – "трохи згодні".

Нейтральна позиція у 31% респондентів – вони не висловили ні згоду, ні незгоду. Частково не погоджуються 24% респондентів, а зовсім не згодні, щоб українців намагалися залишити надовго – 17%.

Люди віком 40 – 49 років були більше проти тривалого перебування біженців, при цьому 23% висловили точну незгоду.

Скільки жителів Латвії хочуть, щоб українці залишилися після війни

Скільки жителів Латвії хочуть, щоб українці залишилися після війни / Фото Norstat

За даними Міністерства внутрішніх справ, у муніципалітетах Латвії наразі зареєстровано 32 тисячі українців.

У Латвії стартував процес депортації громадян Росії з країни

У Латвії розпочався процес депортації 985 громадян Росії. Людям надіслано листи із запрошенням протягом двох тижнів виїхати або оформити свій легальний статус у Латвії. Річ у тім, що росіяни не виконали вимоги закону про імміграцію, не склали іспит на знання державної мови та не подали заяву на отримання іншого виду дозволу на проживання.

Зауважимо, що у грудні 2023 року влада Латвії вже повідомляла, що понад 1 000 громадян Росії можуть незабаром виселити з країни. Латвія вимагає, щоб вони покинули територію держави.

Росіянам надсилали листи з проханням виїхати. Понад 3 тисячі російських громадян отримали спеціальні листи-попередження, що у них закінчується дозвіл на проживання. Якщо вони не подавали заявку на складання мовного іспиту, їх просять покинути країну.