Показник безробіття в Польщі, за різними інформаційними даними, складає від 3% до 5,4%. Кращі результати мають лише Чехія (2,2%) та Нідерланди (2,7%).

Цікаво "Українці за кордоном": про що цей відеопроєкт і чому його варто подивитися

Яким чином при низькому безробітті попит на робочу силу зростає

Чому при такому низькому рівні безробіття у Польщі спостерігається дефіцит робітників? Відповідь на це питання дала Руслана Бровчук, експертка з працевлаштування агентства "Перша Віза". За її словами, кількість робочих вакансій перевищує кількість працездатних осіб в Польщі.

Заробітчани зацікавлені працювати на підприємствах, де є дефіцит кадрів, а країна зацікавлена у таких робітниках, тому влада спрощує легалізацію іноземців,
– пояснює Руслана Бровчук.

Експертка компанії "Перша Віза" додає, що загальна кількість вільних робочих місць в Польщі складає понад 1,3 мільйона вакансій. Найбільше потребують працівників у сферах промисловості, обслуговування та будівництва.

До речі, останнім часом рівень безробіття знизився у всіх європейських країнах до 6,5%. Так, в Україні у першому кварталі 2021 року рівень безробіття становив 10,5%, в кінці року цей показник знизився до 9,7%.

Також вас може зацікавити сюжет 24 каналу про урядову програму "Польський Лад": дивіться відео