У Берліні луснув найбільший у світі циліндричний акваріум

Акваріум містив у собі мільйон літрів води та 1 500 тропічних рибок. У висоту він був близько 14 метрів і мав діаметр понад 11 метрів.

Читайте також Як світ показував підтримку Україні у 2022 році: знакові фото у синьо-жовтих кольорах

Вміст акваріума разом із елементами фасаду опинилися на вулиці. Двоє людей, зокрема працівник готелю, були поранені уламками скла.

Служби екстреної допомоги попросили близько 350 гостей готелю зібрати свої речі та залишити приміщення через побоювання, що можуть бути пошкоджені конструкції.

Поліція заявила, що було завдано "неймовірної шкоди морському середовищу". Рух біля готелю було обмежено.

У Берліні луснув найбільший у світі циліндричний акваріум
У Берліні луснув найбільший у світі циліндричний акваріум / Фото EPA

Пожежна бригада Берліна повідомила, що у ліквідації наслідків інциденту брали участь понад 100 пожежників, наразі невідомо, що саме спричинило вибух. Джерело в поліції повідомило місцевим ЗМІ, що немає жодних доказів того, що вибух акваріума був результатом цілеспрямованої атаки.

Пожежник проходить крізь уламки перед готелем, де у туристичному об’єкті Sea Life вибухнув величезний акваріумУламки перед готелем, де у туристичному об'єкті Sea Life вибухнув величезний акваріум / Фото AP

На зображеннях та відео у соціальних мережах видно величезні пошкодження у фоє готелю – на них резервуар виглядає порожнім, а вода тече з труб у фоє.

Який виглядає має об'єкт всередині після вибуху акваріума: відео

Дивіться відео з наслідками інциденту:

Дивіться більше – У Берліні луснув найбільший у світі циліндричний акваріум: відео

Що відомо про AquaDom

AquaDom відкрили у грудні 2003 року, і він потрапив до Книги рекордів Гіннеса як найбільший у світі циліндричний акваріум. На момент його будівництва він коштував близько 12,8 мільйонів євро. В ньому мешкало понад 100 різних видів риб.

Акваріум модернізували два роки тому, всередині зробили ліфт із прозорими стінками для відвідувачів. Деякі номери в готелі рекламували як такі, що мають вид на нього.

Зауважимо, в торгово-розважальному комплексі DomAquaree розташовані готель Radisson, музей, магазини та ресторани, а також найбільший у світі окремо розташований циліндричний акваріум висотою 14 метрів, як стверджується на сайті готелю.