На допомогу українцям прийшли такі австрійські організації: "Карітас", "Червоний Хрест", Diakonie, Hilfswerk та Volkshilfe. Вони наголошують, що вже час забезпечити українців кращим доступом до соціального забезпечення. Зокрема, це допоможе розв'язати проблему з роботами.

Зверніть увагу Чехія змінила умови для українців: що потрібно знати про тимчасовий захист у 2024 році

Анна Парр – генсекретар австрійського "Карітасу" – наголосила: організації вже просили допомогти українцям з цим питанням у вересні 2023 року. Однак з того часу федеральний уряд не зробив кроків назустріч.

Надання так званої "базової допомоги" дозволило швидко подбати про людей і розмістити їх. Від самого початку було зрозуміло, що це не є довгостроковим рішенням. І зараз, майже через два роки після початку повномасштабної війни в Україні, це рішення вже не є адекватним,
– заявила Парр.

В Австрії знайшли прихисток близько 70 тисяч українців

За даними "Карітасу", станом на 2024 рік прихисток в Австрії знайшли приблизно 70 тисяч українців. Усі вони потребують довгострокових перспектив, а також – безпеки.

Парр зауважила, що наразі до австрійських шкіл йдуть ще 2 тисячі українських дітей. Водночас для них не вистачає вчителів та класів.

Що змінить посвідка на проживання

У Volkshilfe заявили, що посвідка на проживання, яка дозволяє українцям залишатися в Австрії навіть після березня 2025 року, дасть змогу укладати трудові та орендні договори. Окрім того, у людей буде стимул для:

  • вивчення німецької мови;
  • старту багаторічних навчальних програм.