Міжнародний сервіс TransferGo нагадує ключові правила, які потрібно враховувати при виїзді з Польщі або поверненні до цієї країни. Адже для українців система перетину кордону значно спростилась з появою електронного документа Diia.pl. Про всі його переваги, а також нюанси на польському кордоні – в матеріалі.

Читайте також: Як вступити до університету Польщі в 2023 році: поради для українців

Diia.pl: важливі нюанси, які варто врахувати на кордоні

Українці, які мають PESEL UKR, повинні дотримуватися певних правил під час проходження паспортного контролю. Зокрема, варто розібратись з електронним документом Diia.pl, де зібрані основні дані про людину: її ім'я та прізвище, дата та місце народження, громадянство, фотографія та номер PESEL.

Цей документ аналогічний посвідці на проживання у країні. Для оформлення Diia.pl, необхідно:

 • Отримати електронний підпис в одному з територіальних управлінь Польщі. Також вам видадуть номер PESEL;
 • Завантажити для iOS або Android застосунок mObywatel;
 • Дотримуватись вказівок на екрані і документ буде додано після автоматичної перевірки.

Diia.pl підтверджує легальне перебування на території Польщі, дозволяє українцям подорожувати в межах Європейського Союзу і поза ним. Також із цим електронним документом можна повернутись до України на 30 днів та подорожувати Шенгенською зоною – не більш як 90 днів впродовж 180-денного періоду.

Врахуйте цей момент і контролюйте його самостійно. Адже польські прикордонники можуть не запитати вас про наявність Diia.pl, відтак дані іноземця не будуть внесені до реєстрів та доведеться відновлювати соціальну допомогу.

Тому при поверненні з України до Польщі потрібно:

 1. Повідомити прикордонників, що ви користуєтесь своїм правом на тимчасовий захист;
 2. Показати цифровий варіант документа Diia.pl, що підтверджує вашу особу.

Diia.pl аналогічний посвідці на проживання / Фото Посольства України в Польщі

Чи обов'язково мати MyObywatel з Diia.pl при перетині кордону

Наявність Diia.pl в українців, які мають статус тимчасового захисту, є обов’язковим. Станом на зараз це єдиний варіант, як можна повернутися до Польщі з України і зберегти пільги за статусом PESEL UKR. Інакше статус вашого в'їзду залишається на розсуд прикордонника.

Експерт пояснила, чому Diia.pl – обов'язковий: дивіться відео

Що можна ввозити до Польщі

Під час перетину кордону здійснюється не лише паспортний контроль, а й митний. Українців дедалі частіше затримують, адже вони везуть те, що заборонено, або перевищують кількість дозволеного. Щоб уникнути неприємностей, слід заздалегідь перевірити список того, що можна провозити до Польщі.

До списку дозволених продуктів і речей входять:

 • Цигарки — дві пачки, електронні цигарки — 2 штуки, сигари — 10 штук, тютюн — 50 грамів.
 • Алкоголь — 1 літр міцних напоїв, або 2 літри напоїв з міцністю, що не перевищує 22% об., або до 4 літрів вина, або не більше 16 літрів пива.
 • Овочі, фрукти — до 5 кілограмів.
 • Мед — до 2 літрів.
 • Кава — до 500 грамів.
 • Медикаменти — на седативні препарати та інші сильні ліки потрібен рецепт.
 • Техніка — по одиниці (телефон, ноутбук тощо).
 • Дитяче харчування — до 2 кілограмів.
 • Риба — до 20 кілограмів, або 1 цільна, що перевищує цей встановлений ліміт.
 • Харчування для собак та котів — до 2 кілограмів.

Скільки валюти можна брати з собою

Іноземці можуть мати в багажі запаковані товари та не сплачувати ввізного мита, якщо ця продукція ввозиться до Польщі не для комерції, а для особистого вжитку чи як подарунок. Крім цього, у випадках, коли людина перетинає кордон наземним транспортом (потягом, автобусом, власним авто тощо), вартість таких запакованих товарів не повинна перевищувати 300 євро або в еквіваленті в іншій валюті.

Готівку можна провозити сумою до 10 тисяч євро або в еквіваленті в іншій валюті.

Що варто врахувати при перетині кордону з дітьми

Під час воєнного стану на території України неповнолітні діти можуть виїжджати за кордон з одним із батьків без нотаріальної згоди іншого.

Діти, які не досягли 16-річного віку, перетинають кордон в супроводі:

 • одного з батьків – на підставі свідоцтва про народження дитини (без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків);
 • інших родичів (бабуся, дідусь, повнолітні брат чи сестра, мачуха або вітчим) – на підставі свідоцтва про народження дитини та документа, який підтверджує наявність родинних зв'язків (без нотаріально посвідченої згоди);
 • інших осіб, які не є родичами дитини – на підставі письмової заяви одного з батьків, завіреної органом опіки та піклування, та за наявності свідоцтва про народження дитини.

Паспортний контроль на польському кордоні / Фото Shutterstock

Якщо особі виповнилося 16 років, перетинати кордон вона може за тими ж правилами, що й доросла людина.

Чи можна в'їхати до України на авто з польськими номерами

Громадяни України, які перебувають на консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право ввозити автомобіль на іноземних номерах для власного користування. Потрібне письмове декларування, але без сплати митних платежів. Однак термін перебування такої автівки на території України не має перевищувати 60 діб протягом одного року (можна з перервами). Якщо довше – потрібно звернутися в сервісний центр МВС для тимчасової реєстрації.

Для того, щоб перетнути кордон на авто з іноземною реєстрацією, підготуйте такі документи:

 • закордонний паспорт;
 • водійське посвідчення;
 • свідоцтво реєстрації на автомобіль із дійсним страхуванням;
 • міжнародну карту автомобільного страхування "Зелена карта".

У випадках, якщо людина не є власником авто, то при перетині кордону України та Польщі водію необхідно мати довіреність на право керування автомобілем. В документі має бути обов'язкова примітка про дозвіл власника на виїзд за кордон. Або ж треба мати тимчасовий реєстраційний талон на право керування автомобілем.