Пані Наталія вже планує свою першу подорож з новим паспортом. Обіцяє поїхати до онуки, яка чекає її в Нідерландах.

Читайте також Від тимчасового захисту до фінансової допомоги: що варто знати українцям в Естонії

За кордон у 96 років

Наталія Коспа – найстарша жителька Рівненської області, яка оформила документ у 2023 році. Вже восени вона поїде до онуки в Амстердам.

Онука в літаку з нідерландцем познайомилася — і він її забрав. Я зв'язана з нею кровно і душею, вони сюди приїжджають, а я хочу побачити де вони і як там. Я вже у 1977 році Союз об'їздила, облетіла, пароплавом об'їхала, то мені не перший раз. Але це ризик, вже не ті літа, щоб це витримати. Але дух витримає,
— говорить пані Наталія.

Свій дух жінка загартувала ще в часи Другої світової. З 1943 року Наталія Коспа була зв'язковою УПА. Її, тоді ще 17-річну, радянська влада ув'язнила на два роки. Жорстоко допитували і катували чотири дні поспіль.

Жінка є найстаршою серед тих, хто отримав паспорт цього року / Фото Суспільне Рівне

Зараз жінка живе в Олександрії, а до Рівного приїхала спеціально, щоб забрати свій перший закордонний паспорт. Після мандрівки за кордон 96-річна Наталія Коспа обіцяє повернутися в Україну.

Хочу світ побачити. Я багато книжок читала, я знаю, що, де і як. То я хочу ще і своїми очима побачити. В Україну повернуся, бо довго ніде не можу бути — не хочу вмирати ніде, тільки в Україні,
— говорить вона.