Як заведено святкувати 8 і 10 березня в сусідній країні, розповідає міжнародний сервіс TransferGo. Принагідно також ділимося ідеями подарунків як для жінок, так і для чоловіків.

Читайте також Українцям у Литві видають електронний дозвіл на проживання: як отримати документ

Жіночий день у Польщі: історія свята від минулого до сьогодення

Щороку Міжнародний жіночий день припадає на 8 березня. Цікаво, що у Польщі це свято вперше відзначили 24 березня 1924 року. А вже міжнародне святкування запровадили після завершення Другої світової війни.

Особливо цей день набув популярності в епоху Народної Республіки Польща. Тоді влада підкреслювала роль жінки в розбудові соціалізму і з цієї нагоди на робочих місцях дарували квіти (в основному гвоздики) і колготки. З часом гвоздики стали символом жіночого свята. Своєрідною традицією було й друкування портретів та анкет жінок, які зробили унікальний внесок у розвиток країни.

Також 8 березня у Польщі було приводом повеселитися: люди влаштовували танцювальні вечірки, іноді жінкам дарували квитки в театр чи кіно. Саме тому протягом багатьох років це свято асоціювалося з епохою Народної Республіки Польща.

Сьогодні ж Міжнародний жіночий день має зовсім інший зміст. Частіше його відзначають як день прав жінок, що підкреслює рівність усіх як у сімейному, так і в професійному житті. Відтак свято втратило формальний характер.

Водночас деякі традиції збереглись: з нагоди цього дня чоловіки дарують коханим та знайомим жінкам квіти, частіше тюльпани, ніж гвоздики, цукерки або інший невеличкий подарунок.

Жіночий день у Польщі / Фото pexels

Історія Дня чоловіків у Польщі

День чоловіків – це також стала дата, яка щороку припадає на 10 березня. А ось історія цього свята не така однозначна. Існує кілька теорій з цього приводу, але невідомо, яка з них найближча до істини.

Припускають, що традиція відзначати чоловічий день була започаткована 19 листопада 1999 року в Тринідаді і Тобаго. Цю дату святкування прийняли понад 80 країн світу не випадково: того дня національна збірна цієї країни боролася у відборі на чемпіонат світу, а спортивна подія об'єднала жителів конфліктної держави.

Незабаром ООН вирішила зробити цей день святом джентльменів. Це в першу чергу присвячено просуванню цінностей, які чоловіки приносять у світ, і висвітленню позитивних прикладів для наслідування.

Існує й інша теорія походження Дня чоловіків. 10 березня Католицька і Православна Церкви згадують 40 Севастійських мучеників. Кілька країн, зокрема Польща, вважають, що саме це зумовило святкування.

День чоловіків у Польщі святкують 10 березня / Фото pexels

Чим порадувати близьких на 8 і 10 березня

Ідеї святкування Дня жінки

8 березня – чудова нагода провести час разом. У цей день подарунком може слугувати урочиста вечеря в улюбленому ресторані, похід в кінотеатр, оперу чи театр. Чоловіки також дарують своїм коханим, сестрам або подругам невеликі презенти.

Та якщо ви не знаєте, що подарувати близькій людині на 8 березня, є кілька оригінальних ідей:

  • фотосесія,
  • індивідуальні уроки макіяжу,
  • квиток у батутний парк,
  • SPA-вікенд тощо.

Ідеї подарунків для чоловіків

Презенти з нагоди чоловічого дня також не повинні бути нудними і передбачуваними. Замість класичних наборів ви можете зробити ставку на персоналізовані гаджети або ваучери на атракції, про які мріє ваш коханий чи знайомий.

Вибираючи подарунки, варто враховувати й інтереси чоловіка. Це, наприклад, може бути абонемент у тир або квиток на картинг. Небанальним подарунком для автолюбителів стане тест-драйв або прогулянка на елітному автомобілі, позашляховику чи на моделі авто, про яку мріє чоловік.

Не забувайте також, що одним із найприємніших подарунків у будь-якому випадку залишаються гроші. А TransferGo — це саме про надійні та безпечні перекази. Скористайтеся сервісом, якщо потрібно миттєво надіслати кошти з нагоди свята.