Тож які зараз основні тенденції на ринку праці в Польщі та які умови сьогодні пропонують місцеві роботодавці? З цими та іншими актуальними питаннями щодо працевлаштування за кордоном детальніше розібрався TransferGo під час розмови з Русланою Бровчук, генеральною директоркою міжнародного кадрового агентства "Перша Віза".

Важливо знати Чек-ліст для тих, хто їде з Польщі: які справи потрібно завершити перед виїздом з країни

Які спеціальності нині актуальні в Польщі? Які середні зарплати?

  • За місяць працівники харчової промисловості отримують 3500 – 5100 злотих (24500 – 35700 гривень);
  • Спеціалісти на будівництві – 4500 – 6000 злотих (31500 – 42000 гривень);
  • Працівники на тепличних підприємствах отримують щомісяця 3000 – 4500 злотих (21000 – 31500 гривень);
  • Робітники в автомобільній промисловості мають дохід у 3500 – 3700 злотих (24500 – 25900 гривень);
  • Працівники складу можу отримувати до 3500 – 5100 злотих на місяць (24500 – 35700 гривень).

Що ще може запропонувати працедавець, окрім роботи?

Інколи іноземних працівників забезпечують безкоштовним житлом та безкоштовним доїздом, дуже багато підприємств пропонують гаряче харчування, часто працедавці надають безкоштовний фірмовий одяг та взуття. Інколи житло може оплачувати роботодавець, а вже комунальні послуги – сам працівник. Роботодавець також може посприяти у проходженні медогляду, виготовленні санітарно-медичної книжки, відкритті банківських карток тощо.

У Польщі з’явилося більше вакансій для українських учителів / Фото pexels

Як вирішується питання щодо працевлаштування жінок з дітьми? Де діти в той час, коли мами працюють?

Так, на деяких вакансіях для жінок передбачене житло й для їхніх дітей. Йдеться про вакансії в Польщі та Словаччині. І діткам має бути від 11 років. Є проєкти, у яких на той час, як мама працює, дитиною опікується аніматор при готелі – це, зокрема, стосується нашого проєкту в Румунії.

Що ще пропонує ринок праці?

У багатьох школах створили укра­їнські класи. Відтак українські педагоги отримали роботу навіть без знання польської мови. Що ще три місяці тому було неможливо. Зарплату ма­ють на рівні польських вчителів – 3 – 4 тисячі зло­тих.

А як стосовно "нежіночих" професій?

У Варшаві вже працює буді­вельна бригада жінок. Є багато охочих дівчат працювати на будівництві. Чимало біженок влаштувалися в служби таксі в Польщі. А менш як 3 тисячі злотих на місяць водії таксі не заробляють.

У Польщі можна відкрити й свою справу?

Польща дозво­лила українським біженцям відкривати приватні підприємства. Такого раніше не було (українці-заробітчани могли ство­рити лише товариство з обмеженою відповідальністю).

Кадрове агентство "Перша Віза" / Фото TransferGo

Як не натрапити на шахраїв при працевлаштуванні?

Тут є низка умов. Насамперед потрібно дізнатися все про компанію, яка пропонує вам свої послуги: як довго працює на цьому ринку, чи є сайт, ліцензія, дозвіл на працевлаштування. Слід прочитати відгуки про компанію.

Правда, навіть якщо всі вищеперераховані умови вас задовольнять й не викличуть підозри, то і це ще не буде гарантією адекватності компанії в плані надання своїх послуг. В інтернеті багато куплених як відгуків, так і наклепів на компанії.

Тож відгуки й фото тих, хто працевлаштувався, які ми розміщуємо на нашому сайті – це і є наша реклама. Крім того, на YouTube-каналі "Перша Віза" ми розповідаємо актуальну інформацію для громадян України. Тільки таким, правдивим шляхом, ми завойовуємо собі хорошу репутацію та авторитет.