Безпека та емоційна прив'язаність до дому: чому українці готові повертатися з-за кордону
Джерело:
ОПОРАНа рішення українських біженців повернутися додому впливають різні чинники. На першому місці у багатьох – безпека. Адже повертатися під обстріли зі спокійної Європи українці не готові.
Громадянська мережа "ОПОРА" провела масштабне опитування серед українських біженців у Великій Британії, Ізраїлі, Іспанії, Німеччині, США, Угорщині та Чехії. Соціологи поспілкувались із українцями за кордоном і виявили – більшість таки хоче повернутися додому.
Читайте також Бізнес у Польщі: кожну десяту компанію в 2023 році заснували українці
Налаштовані повертатися
67% респондентів планують повертатися в Україну. 12% із них хочуть зробити це найближчим часом, 20% хочуть ще трохи почекати, а 35% – повернуться одразу після завершення війни. Не хочуть повертатися з-за кордону – 18% опитаних.
Найбільше прагнуть приїхати до України переселенці у Великій Британії (75%) та Чехії (75%). А найменше такого бажання у біженців в Угорщині (65%) й Ізраїлі (56%).
Причини повернення
На рішення повернутися додому для українців, які опинилися за кордоном, найбільше впливають три чинники: емоційний зв'язок із Батьківщиною, відновлення безпеки у своєму регіоні та прагнення возз'єднання з родиною.
Вагомі фактори для переїзду в Україну:
- Безпека в регіоні, з якого вони походять (43%);
- Емоційний зв'язок із Батьківщиною (43%);
- Возз'єднання з родиною (38%);
- Можливість знайти в Україні роботу (38%);
- Наявність житла (25%).
Для молодших респондентів найвагомішим чинником є наявність роботи в Україні, у той час, як для старших найважливішим фактором є відновлення безпеки у їхньому регіоні. І для респондентів віком старше 51 року емоційний зв'язок з Україною все ж є найбільш вагомим,
– зазначила аналітикиня "ОПОРИ" Анастасія Романюк.
Скільки українців залишаться в Німеччині
Майже половина українських біженців хочуть надовго або назавжди залишитися в Німеччині. Про це свідчать дані соцопитування Федерального інституту народонаселення країни. 44% українців у Німеччині планують залишитись у країні ще на кілька років або навіть назавжди.
Важливу роль тут відіграє сімейна ситуація та соціальна інтеграція. Адже ті біженці, які мають партнера чи партнерку в Україні, набагато рідше хочуть залишатися в Німеччині надовго. Але ті, хто знають німецьку мову, бажають здобути освіту та знайти роботу, ймовірно, планують сюди переїхати остаточно.
Також це опитування показало значний прогрес у вивченні українцями німецької мови: троє з чотирьох біженців вже пройшли один або кілька курсів німецької.