Варшава посіла перше місце в рейтингу найбільш стійких міст Польщі. Рейтинг був підготовлений консалтинговою компанією Arcadis в співпраці з ученими з Економічного університету у Вроцлаві та Зелена-Гурського Університету. Рейтинг найкращих польських міст для життя ґрунтувався на 45 показниках зі сфери економіки, екології та суспільства. Всього були оцінені 50 найбільших польських міст за чисельністю населення.

Читайте також Від вчительки англійської до власниці фірми з нерухомості: кар'єрний шлях українки у Варшаві

Про переможців рейтингу

Варшаві присудили перше місце в категоріях "Суспільство" і "Економіка", а також в загальному заліку. Хоча з точки зору екологічності столиця посіла 42-е місце.

Експерти відзначили, що у Варшаві хороші житлові умови, низький рівень безробіття і висока середньомісячна заробітна плата (у цьому питанні столиця поступається лише Ястшембе-Здруй). Також Варшава є одним з небагатьох польських міст з позитивним природним приростом населення.

Варшава посіла перше місце в рейтингу найбільш стійких міст Польщі / Фото Unsplash

Друге місце в загальному заліку має Торунь. Місто також є одним з небагатьох, хто підтримує баланс в прагненні до економічного розвитку і забезпеченні сприятливих для жителів умов для навколишнього середовища.

Торунь посів 12 місце в категорії "Суспільство", 11 місце – за критерієм "Екологія", 7 місце – в групі "Економіка".

Третє місце належить Зеленій Гурі, якій присудили 4 місце за екологічність, 24 – за економічний розвиток і 9 місце у категорії "Суспільство".

З повним рейтингом можна ознайомитися за посиланням.

Торунь посів перше місце в рейтингу найбільш стійких міст Польщі / Фото Unsplash