Такі центри розташовані по всій Польщі. У Варшаві ж, наприклад, відділення (Urząd Pracy m.st. Warszawy) можна знайти на вулиці Маршалковська 77/79 (ul. Marszałkowska, 77/79), де з 15 березня працює Центр обслуговування громадян України.

Актуально Як миттєво та безплатно надіслати кошти в Україну

Як зареєструватися у міській базі безробітних

В українців є змога зареєструватися у міській базі безробітних. Але це за умови, що вони перетнули кордон між Україною та Польщею після 24 лютого 2022 року. Поки що не реєструють наших громадян, які приїхали до Польщі через інші країни. Можливо, найближчим часом ситуація зміниться.

Процес реєстрації складається із двох етапів. На першому етапі спеціалісти центру пропонують заповнити дві анкети. У першій необхідно вказати паспортні дані, інформацію про освіту, досвід роботи, навички, сімейний стан, можливі обмеження в роботі за станом здоров'я. Друга анкета складається із питань про доходи, соціальні виплати, діяльність ФОПу, судимості та інших.

Під час другого кроку реєстрації працівник центру перевіряє та реєструє анкети, а також призначає дату обов'язкової наступної зустрічі. Якщо до цього моменту претендент не знайде роботу, управління зайнятості спробує організувати стажування або перенавчання. Пропозиції з вакансіями надходитимуть на електронну пошту.


Працівники Центру обслуговування громадян України розмовляють українською / Фото Pexels

Переваги співпраці з Центром обслуговування громадян України:

  • Працівники центру розмовляють українською;
  • Фахівці консультують та допомагають заповнювати анкети;
  • Можна ознайомитись з адресами спеціалізованих сайтів з вакансіями та контактами агенцій з працевлаштування;
  • У центрі підготовлені робочі місця з комп'ютерами, можна скористатися вільним Wi-Fi;
  • Облаштований дитячий куточок.

Корисна інформація для українців, які зупинилися у Варшаві

  • Сайт Центру обслуговування громадян України – warszawa.praca.gov.pl/ua
  • База вакансій Управління зайнятості у Варшаві – oferty.praca.gov.pl.
  • Переказати гроші своїм родичам та близьким, які залишилися в Україні можна всього у декілька кліків. Для цього скористайтеся тарифом "Зараз" від сервісу TransferGo. На час воєнного стану усі операції проводяться без комісії.