Про те, які прогнози дають експерти стосовно ринку праці у 2023 році, та як шукати роботу в Польщі, розповідає сервіс TransferGo.
І ще У Польщі внесли поправки до Трудового кодексу: що це означає для працівників і роботодавців
Ринок праці Польщі: підсумки 2022 року і тенденції 2023-го
Згідно зі звітом рекрутингової компанії Hays, минулого року польський ринок праці повернувся до допандемійних темпів розвитку, а роботодавці будували амбітні плани щодо підбору персоналу. Але 2022-й також став роком занепокоєння, зростання інфляції та цін на енергоносії.
Найбільше зростання вакансій торік зафіксували у фінансовій сфері та в ІТ-секторі. Головні проблеми, які турбували у 2022 році та залишаться актуальними на цей рік, – це утримання кваліфікованого персоналу, сильний тиск на заробітну плату, зростання витрат на ведення бізнесу та повернення співробітників до офісів.
Згідно зі звітом, 20% співробітників мають намір цього року змінити роботу. Майже 90% роботодавців планують набирати нових працівників, а найзатребуваніші вміння, які хочуть бачити у майбутніх претендентів: управлінський досвід, технічні навички та IT-компетенція.
Роботодавці потребують управлінців та IT-фахівців / Фото Unsplash
Якими були зарплати в Польщі у 2022 році
Торік спостерігалось підвищення зарплати, але воно було незначним. Тому, з урахуванням рівня інфляції в Польщі, працівники були незадоволені своїми доходами. Середні зарплати-брутто за спеціальностями були такими (для працівників з досвідом роботи близько 3 років):
- податковий консультант – 12 000 злотих;
- UX/UI-дизайнер – 11 500 злотих;
- вебаналітик – 11 000 злотих;
- графічний дизайнер – 9 500 злотих;
- SEO-фахівець – 9 000 злотих;
- електротехнік – 8 000 злотих;
- фармацевтичний представник – 7 000 злотих;
- інженер-будівельник – 7 000 злотих;
- спеціаліст з продажу житла – 7 000 злотих;
- молодший бухгалтер – 6 000 злотих;
- офісний помічник – 5 000 злотих;
- продавець – 4 800 злотих;
- адміністратор – 4 500 злотих.
Як шукати роботу в Польщі
Аби знайти бажану роботу в сусідній країні, для початку можна промоніторити оголошення на сайтах із вакансіями. Найвідоміші портали з пошуку роботи:
Не варто недооцінювати також вакансії від Центру зайнятості Польщі. Подивитися актуальні пропозиції працедавців можна тут. Періодично органи влади проводять ярмарки вакансій. Це також хороший варіант для тих, хто говорить польською або англійською та має можливість відвідати такий захід.
Щодо пошуку роботи звертайтеся до Центру зайнятості Польщі / Фото Unsplash
Багато українців знаходять роботу за допомогою рекрутингових агенцій. Але треба бути обережними, аби не стати жертвою шахраїв. Спочатку варто дізнатися про компанію, до якої ви звертаєтесь. Можна принаймні пошукати відгуки про агенцію в інтернеті або в тематичних групах у фейсбуці. Пам’ятайте, що зазвичай компанії з працевлаштування не вимагають оплати послуг з тих, хто шукає роботу.
Щоб влаштуватися на роботу, обов'язково потрібно мати CV, в якому слід вказати свій попередній досвід роботи, кваліфікації, освіту, знання іноземних мов. Надсилати резюме краще тією мовою, якою написане оголошення.
Для того, щоб прискорити процес розгляду своєї кандидатури, можна звернутися безпосередньо до роботодавця, наприклад, через електронну пошту чи месенджери. Треба пам’ятати, що відповідь на відправлене резюме може прийти через 2 – 3 тижні. Не зайвим також буде мотиваційний лист, в якому можна написати, чому саме ви підходите на конкретну вакансію.