Зокрема, в країні діє проїзний за 49 євро, а в столиці – Берліні – за 29 євро. Які переваги цих програм і де їх придбати, розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Цікаво Головні туристичні тренди 2024 року: що найчастіше шукають мандрівники

Громадський транспорт у Німеччині: особливості

Система громадського транспорту Німеччини складається з автобусів, метро (U-Bahn), міських поїздів (S-Bahn) і трамваїв. Для доступу до цих послуг пасажири мають придбати квиток.

Загалом в країні є кілька різних видів квитків:

  • Деякі діють протягом кількох годин, в межах яких можна добратися до пункту призначення й назад.
  • Інші можна використовувати протягом дня (Tagesticket).
  • Також є тижневі (Wochenkarte) й місячні (Monatskarte) проїзні квитки.

Квитки можна придбати у квиткових автоматах, відомих як Fahrkartenautomaten. У більшості автобусів пасажири мають можливість придбати квитки безпосередньо у водія. При цьому варто врахувати, що оплата здійснюється лише готівкою. Крім того, у багатьох автобусах водії часто приймають виключно монети або дрібні купюри, оскільки у них просто може не бути решти.

Також квитки можна придбати в кіосках або магазинах із символікою чи логотипом міського громадського транспорту. В деяких містах доступна купівля через мобільний додаток.

Проїзний за 49 євро діє по всій Німеччині

Квиток Deutschlandticket вартістю 49 євро надає доступ до громадського транспорту по всій Німеччині. Цей проїзний дозволяє пасажирам користуватися різними видами громадського транспорту, за винятком більшості швидкісних поїздів ICE, IC та EC.

Особливості Deutschlandticket за 49 євро
Особливості Deutschlandticket за 49 євро / Фото Piero Nigro, IMAGO

Використовувати квиток можна на швидкісних рейсах між такими станціями:

  • Берлінський головний вокзал та Ельстервердський вокзал;
  • Головний залізничний вокзал у містах Потсдам і Котбус;
  • Берлін Зюдкройц і Пренцлау;
  • Пороми BVG: водний громадський транспорт Берліна.

Наслідуючи систему берлінських квитків, проїзний працює як абонементна послуга. Відповідно, щомісячна плата у розмірі 49 євро автоматично списуватиметься з рахунку особи після реєстрації.

Як придбати проїзний?

Підписка на квитки доступна кількома варіантами. Клієнти можуть придбати квитки через вебсайт Deutsche Bahn, додаток Deutsche Bahn Navigator або в туристичних центрах Deutsche Bahn по всій країні. Крім того, клієнти можуть отримати цифрові квитки на свій телефон чи замовити пластикову картку з мікрочипом, яка буде доставлена поштою.

До слова, якщо користувач хоче скасувати квиток Deutschlandticket, зробити це треба до 10 числа конкретного місяця. Для цього варто скористатися формою скасування або знайти відповідний функціонал у додатку Deutsche Bahn.

Читайте також Віза цифрового кочівника стає найбажанішою для молоді: як та на скільки її можна отримати

Проїзний за 29 євро діє лише в Берліні

Важливою подією для системи громадського транспорту Берліна стало повторне введення з 1 липня 2024 року квитка вартістю 29 євро. Цей квиток, який надає доступ до всіх видів транспорту в межах тарифних зон А і В, був вперше запроваджений у 2022 році. Проте за деякий час такі проїзні скасували. Зараз же відновлення цієї ініціативи повинно підвищити доступність до транспорту для пасажирів зі всього міста.

Berlin Pass – це альтернатива національному Deutschlandticket, який коштує 49 євро. Поїзний призначений для тих, хто не часто виїжджає за межі міста, адже дійсний лише для регіональних поїздів, S-Bahn, метро, трамваїв і автобусів у зонах A і B, що охоплюють межі Берліна.

Як придбати?

Квитки можна придбати декількома способами, зокрема:

  • онлайн,
  • у центрах обслуговування клієнтів BVG,
  • в касах, але не у квиткових автоматах.

Важливо, що ці проїзні – іменні. А пасажири з відповідним квитком можуть перевозити з собою дітей віком до шести років або собак без додаткової оплати.

Що треба знати про Berlin Pass за 29 євро
Що треба знати про Berlin Pass за 29 євро / Фото Alamy

Квиток купується щомісяця за прикладом передплати: після реєстрації з рахунку списуватиметься 29 євро щомісяця.

Водночас слід зауважити, що квиток, на відміну від Deutschlandticket, має мінімальну передплату на один рік, тому скасувати її можна тільки через 12 місяців. Після закінчення першого року можна скасовувати або продовжувати підписку щомісяця.