Літня відпустка з дітьми: як виїхати за кордон та які курорти обрати

27 травня 2024, 17:24
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

TransferGo

На більшості європейських курортів вже стартував морський сезон. Тож саме час взяти паузу від повсякденних турбот та подарувати своїм дітям відпочинок мрії. Тим більше, що наразі можна знайти чимало оптимальних варіантів.

Станом на 2024 рік правила виїзду на територію ЄС з дітьми – суттєво спрощенні. Зокрема, один з батьків та дитина, яка не досягла 16-річного віку, можуть вільно перетинати кордон.

Зверніть увагу Життя українців у ЄС: який статус краще обрати та які можливості доступні

Міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo вже розібрався, на яких європейських курортах найкраще провести канікули та що варто знати, аби виїхати з дітьми за кордон.

Які морські курорти – ідеальні для відпочинку з дітьми

Менорка (Іспанія)

Один з найбільш сімейних курортів Іспанії. Належить до Балеарських островів. Однак, на відміну від запальної Ібіци та драйвової Майорки, славиться не своїми вечірками, а спокоєм та розміреністю. Там облаштовані чудові пляжі, відпочивати на яких – одне з найбільших літніх задоволень.


Менорка має фантастично красиві пляжі / Unsplash

ЮНЕСКО оголосив Менорку біосферним заповідником. Місцеві пейзажі – справжнє диво світу. Окрім того, must visit – історична частина острова. Варто дослідити для себе стародавні фортеці та помилуватися місцевими так званими "кам'яними пірамідами".

На території острова постійно відбуваються тематичні свята, на яких завжди раді туристам. Саме на них можна насолодитися неповторним колоритом острова, "загубленого" у Середземному морі. Зокрема, у Сент-Луїсі щороку відбувається фестиваль коней. Гості милуються чарівними кіньми та беруть уроки верхової їзди. Спробувати дозволяють навіть новачкам.

Менорка має чудово розвинуту туристичну інфраструктуру. Відпочинок там важко назвати дуже бюджетним. Однак, якщо бронювати помешкання завчасно, можна суттєво заощадити. Туристам рекомендують скуштувати місцеву кухню. Вона поєднала у собі найсмачніші страви з Іспанії, Італії, Греції та навіть Великої Британії. Гастрономічне задоволення чекає навіть найвибагливіших гурманів.

Варто зауважити, що Балеарські острови долучилися до протестів проти надмірного туризму, які у 2024 році сколихнули всю Іспанію. Водночас місцеві жителі не проти візитів людей. Вони лише наголошують, що туристичній сфері потрібно трішки пригальмувати, аби остаточно не зруйнувати життя місцевого населення.

Макарська (Хорватія)

Хорватія – одна з найпопулярніших європейських країн для морського відпочинку. Тим часом Макарська – одне з найпопулярніших курортних міст країн. Пляжний сезон там вже стартував й триватиме щонайменше до вересня.

Передісторія містечка, захованого у бухті, стартувала ще в античні часи. З того часу Макарська зачаровує своєю красою та атмосферою. Гуляючи старим містом, наче переносишся далеко у минуле: в часи, коли Афродиті приносили дари, а запалюючи багаття, згадували Прометея. Водночас вже через декілька хвилин спрацьовує зворотна магія, й Макарська виводить туристів у саме серце сучасного міста.

Макарську можна обійти за день. І це варто зробити. Взяти фруктову нарізку або улюблений холодний коктейль й вирушити знайомитися зі старовинними віллами, храмами та крамничками. Місто чудово зберегло спадщину класичної старої доброї Європи та водночас поєднало її з унікальним колоритом Балкан. Кожен знайде тут щось особливе і щось своє.

Місто розташоване на території легендарної Макарської рив'єри. Якщо є достатньо часу, можна влаштувати мінітур й відвідати ще Плітвіцькі озера, Дубровник (там знімали "Гру престолів"), а також острови Брач і Хвар.


Поєднання гірських та морських пейзажів – козир Макарської / Unsplash

Макарська – ідеальне місце для сімейного відпочинку. Туристів чекають багато готелів та вілл. Помешкання знайдеться на будь-який смак та гаманець. Щоправда, бронювати варто дуже завчасно. Вільні номери та кімнати розбирають, як холодний лимонад при +35.

Можна навіть не полювати за "гарячим" розташуванням. Усе тому, що гори й море видно з будь-якої локації міста. А дійти до пляжів, зважаючи на масштаби Макарської, – не такий вже й квест.

Венеціанська рив'єра (Італія)

Якщо зазвичай всі дороги ведуть до Риму, то у пляжний сезон всі дороги ведуть до Венеціанської рив'єри на півночі Італії. Власне там люблять відпочивати самі італійці. Вся магія – у пляжах з золотим піском та теплій кришталевій морській воді. Окрім того, приємний бонус – рив'єра розташована під захистом могутніх Альп. Це дарує місцевим курортам м'який клімат. Купатися можна починати вже наприкінці квітня. Водночас завдяки північному розташуванню рив'єри, там не буває такої аномальної спеки, від якої іноді влітку потерпає південь країни. Чудовий варіант для відпочинку з дітьми.

Відпочинок на території Венеціанської рив'єри можна назвати доволі бюджетним. Особливо за італійськими мірками. Однак якщо хочеться витратити більше грошей, все у руках туристів. Бо місцева інфраструктура – просто чудово розвинута. Знайдеться все: від атракціонів та кафе до бутиків та ресторанів.

Ще один беззаперечний плюс місцевих курортів: звідти доволі близько до Венеції. Тому якщо пляжний відпочинок трішки набрид, завжди можна вирушити в одне з найкрасивіших міст на планеті: загубитися серед романтичних вуличок та випити кави на площі Сан-Марко.

Також поблизу Венеціанської рив'єри розташовані:

  • Верона ("романтична" столиця Італії)
  • озеро Гарда;
  • озеро Комо.


Венеція – фантастичний бонус Венеціанської рив'єри / Unsplash

Окрім того, знайти свої ідеальні курорти можна на території Греції, Албанії та Чорногорії. Головне – добре ознайомитися з місцевими правилами, аби від відпочинку залишилися лише теплі приємні спогади, а не зіпсований настрій та чималий штраф.

До слова, у Греції фактично заборонені лежаки, в Іспанії на пляжах не можна купувати їжу та напої, а на Сардинії (Італія) можна заплатити 3 тисячі євро за збирання пляжного піску. Більше про це – у нашому матеріалі.

Як виїхати з дітьми за кордон

Після 24 лютого 2022 року для того, щоб діти виїхали з України у компанії одного або однієї з батьків, письмовий дозвіл іншої сторони не потрібен. Головне, щоб у дитини був закордонний паспорт. Винятки можуть зробити для людей, які евакуюються з зони бойових дій. Водночас рішення ухвалюють ситуативно й особливо розраховувати на такий варіант не варто. Альтернативною паспорту може стати свідоцтво про народження.

Діти, яким вже виповнилося 16 років, можуть самостійно виїжджати за кордон. Жодні письмові дозволи для цього не потрібні.

Варто зауважити, що один з батьків може заборонити неповнолітній дитині виїжджати за кордон. Однак для цього мають бути реальні обґрунтовані причини, які засвідчують, що виїзд якось зашкодить її життю або здоров’ю. Аби реалізувати заборону, потрібно звернутися до Адміністрації Держприкордонслужби та подати бланк про незгоду на виїзд дитини. Варто зауважити, що він має бути нотаріально завіреним.

Якщо ж дитина, яка не досягла 16 років, виїжджає за кордон без батьків, однак у супроводі когось з рідних, на кордоні потрібно показати свідоцтво про народження дитини, а також будь-які документи, які підтверджують родинні зв'язки.

Тим часом, якщо дитина перетинає кордон у супроводі людей, які не є її родичами, завірена заява одного з батьків та дозвіл на виїзд є обов'язковими.

Виїхати за кордон, аби провести там відпустку, якщо є така можливість, – не забаганка, а нормальний спосіб відпочити та перезавантажитися. Декілька днів в абсолютній безпеці, з морем та сонцем – те, чого потребує кожна дитина.

Нагадаємо, що допомогти матеріально рідним в Україні можна з будь-якої точки Європи. Щоб процес був зручним, а курс – вигідним, варто скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo. Якщо ж долучитися до програми "‎Запроси друга", можна отримати ще й грошові бонуси.