Так, з 1 лютого українські сім'ї, які проживають на території Польщі, можуть подавати заявки на отримання 500 злотих на місяць на кожну дитину. Грошова виплата є універсальною, тому критерію доходу немає і призначається практично кожній дитині, яка не досягла повноліття. Щоправда, кожного року потрібно заново проходити процедуру для переоформлення документів. TransferGo розповідає, що варто знати про "500+" у 2023 році.

Читайте також Як написати резюме: лайфхаки по створенню CV та мотиваційного листа

У яких випадках українці можуть розраховувати на виплати “500+”

На "500+" можуть претендувати як польські громадяни, так і іноземці, які легально проживають у Польщі та мають доступ до польського ринку праці. Соціальні виплати доступні й громадянам України, які прибули до Польщі після 23 лютого 2022 року й отримали легальне проживання на підставі Спецзакону про допомогу українцям на тлі війни.

До заяви необхідно додати документ, що підтверджує законне проживання на території країни. Це може бути, наприклад:

 • карта побиту з позначкою "доступ до ринку праці";
 • наявність PESEL з позначкою UKR;
 • посвідка на постійне проживання;
 • рішення про надання статусу біженця та інші.

Щомісячні соціальні виплати у 500 злотих передбачені для батьків або тимчасових опікунів дитини, яка не досягла 18-річного віку.

На отримання 500+ можуть розраховувати українські сім'ї, які легально проживають в Польщі / Фото radioolsztyn

Як оформити допомогу "500+": покрокова інструкція

Один із батьків може з’явитися до офісу обслуговування клієнтів ZUS, де йому допоможуть заповнити документи. Однак значно зручніше й швидше подати заявку на отримання 500 злотих онлайн. Це можна зробити через PUE ZUS, портал Emp@tia або електронний банкінг багатьох польських банків.

Етапи створення заяву через PUE ZUS:

 • Увійдіть до свого облікового запису на PUE ZUS (для зручності користування можна обрати українську мову інтерфейсу).
 • Виберіть заяву SW-U і натисніть "Далі".
 • Виберіть особу (одного з батьків чи опікуна), дані якої будуть фігурувати в заяві.
 • Тоді виберіть період виплати допомоги.
 • Вкажіть номер банківського рахунку в Польщі, на який хочете отримувати виплати.
 • Додайте інформацію про дітей, для яких ви хочете отримувати допомогу.
 • Після того, як ви ввели усі необхідні дані, програма запропонує ознайомити з пам’ятками та заявами, а також з інформацією про захист персональних даних (GDPR). Відмітьте галочкою всі заяви та натисніть кнопку "Далі".
 • За потреби ви можете також прикріпити додаткові файли.
 • Щоби надіслати заяву, натисніть "Підписати та надіслати" та виберіть спосіб підписання заяви (за допомогою профілю PUE, кваліфікованого електронного підпису, довіреного профілю (PZ ePUAP) або особистого підпису (електронного посвідчення особи)).

Подати заявку на отримання 500+ можна онлайн / Фото pexels

Скільки триватимуть виплати та як отримати 500 злотих

Програма "500+" починає діяти з місяця, коли ви подали заяву, до кінця періоду виплати допомоги. Поточний період триває до 31 травня 2023 року. Гроші виплачуються лише в період, коли ви та дитина перебуваєте в Польщі. Кошти приходитимуть щомісяця на вказаний банківський рахунок.

Грошові виплати від держави допомагають адаптуватися в чужій країні. Але якщо ви чи ваші рідні потребують більшої фінансової підтримки, радимо скористатись TransferGo. У міжнародному сервісі перекази коштів миттєві, а комісії – мінімальні. Крім цього, в межах реферальної програми компанія дарує по 22 євро за кожного запрошеного друга.