Ініційоване МІОК дослідження було організовано спільно з Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та соціологічною службою Центру Разумкова. Результати оприлюднили 21 жовтня.

Цікаво Кому мігранти довіряють свої гроші: інтерв'ю з працівником служби підтримки сервісу переказів

Результати опитування

Під час опитування прозвучали такі питання:

  • Як українці в Україні ставляться до тих українців, які проживають за кордоном?
  • Чи цікавляться українці в Україні здобутками представників діаспори?
  • Чи хочуть бачити їх інвесторами, управлінцями та залучати українську діаспору до розбудови України тощо?

Дослідження проводили з 3 по 9 серпня 2021 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. За цей час організатори встигли опитати 2 018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Згідно з результатами опитування 66,7% громадян України мають прихильне ставлення до української діаспори. Так, про однозначно позитивне ставлення заявили 24,4% респондентів, ще 42,4% назвали своє ставлення скоріше позитивним.

При цьому негативно про українців, які живуть за кордоном, відгукуються 12,3% опитаних. З них 6,4% вважають своє ставлення однозначно негативним, а 5,9% – відносно негативним.

Також 21,1% респондентів не змогли дати однозначної відповіді.

Українці розповіли про своє ставлення до діаспори / Зображення "Укрінформ"

Водночас понад 70% українців не проти залучення діаспори до популяризації України за кордоном. 29,6% підтримують фінансування державою українських організацій за межами країни. А цікавляться питаннями діаспори 23,5% учасників інтерв'ю.