Так, попри вимушений переїзд до Польщі на тлі війни в Україні, українці не повинні нехтувати освітою своїх дітей. Тим більше, що місцеві школи відкриті для найменших біженців, навіть якщо ті не володіють польською.

І ще Відкриття банківського рахунку в Польщі: процедура та переваги для українців

Куди влаштувати дітей дошкільного віку у Польщі

Українці, яким ще не виповнилося 7 років, можуть відвідувати польські дитячі садки. Для цього батькам потрібно звернутися до адміністрації установи, і дитину приймуть до садка, якщо там будуть вільні місця. Ба більше, у деяких містах приватні дитячі центри пропонують свої послуги безкоштовно. Наприклад, у Варшаві мережа дитячих кімнат у торгівельних центрах Fikołki, які стали працювати як дитячі садочки, виділила майже 200 безоплатних місць для дітей з України.

Освіта дітей віком від 7 до 18 років

Українські школярі мають кілька варіантів, як продовжити своє навчання:

  • Якщо у школах в Україні, де навчалася дитина, відновилося дистанційне навчання – можна зв'язатися зі своїм класним керівником та відвідувати уроки онлайн.
  • Школярі можуть користуватись ресурсами Всеукраїнської школи онлайн – lms.e-school.net.ua.
  • Батьки можуть звернутися до Міжнародної української школи із заявою про зарахування на екстернат на індивідуальній основі – uis.org.ua.
  • Можна продовжити навчання у польській школі. Для цього потрібно звернутися до адміністрації найближчої школи. Для юних українців, крім основних уроків, проводять й додаткові заняття з польської мови та інших предметів.

Українські школярі можуть ходити на навчання у школах Польщі
Українські школярі можуть ходити на навчання у школах Польщі / фото TransferGo

Чим зайняти дітей у вільний час

Поляки подбали і про дозвілля маленьких біженців з України. Як варіант – культурна програма музеями Польщі. Нашим громадянам безкоштовно можна відвідати: Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Narodowe, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Sportu та Turystyki, Muzeum nad Wisłą. Усі вони розташовані у Варшаві.

Крім цього, у Centrum Nauki Kopernik вільний вхід для українців із вівторка до п'ятниці. У кінотеатрах проводять безкоштовні покази, а в центрах культури організовують безоплатні заняття та майстер-класи для біженців.

Корисні посилання для українців, які опинилися у Польщі

  • Сайт Міністерства освіти та науки України – mon.gov.ua/ua.
  • Інформацію від Посольства України в Польщі з питань освіти можна дізнатися за посиланням.
  • Офіційна інформація польської влади для українських біженців щодо освіти та науки.
  • Офіційний сайт міста Варшава.
  • Поповнити чи переказати кошти на українську картку, надіслати гроші на банківський рахунок та номери телефонів можна за допомогою перевіреного та надійного сервісу TransferGo. Усі операції можна здійснити швидко та вигідно, адже немає жодної комісії.

Здійснюйте грошові перекази разом з TransferGo
Здійснюйте грошові перекази разом з TransferGo / Фото instagram TransferGo