Ми разом із TransferGo зібрали корисну інформацію для тих, хто лише планує вирушати в ЄС у пошуках прихистку.

Це цікаво With Ukraine: про масштабний проєкт підтримки від Посольства України у Великій Британії

Насамперед не буде зайвим нагадати про закордонний паспорт та медичні документи, які також варто мати з собою. Йдеться про страховку та сертифікат про вакцинацію або ж ПЛР-тест. Так, "ковідні" документи під час перетину кордону зараз не перевіряють, однак вони можуть вам знадобитися у подальшому самостійному плануванні маршруту Європою.

А тепер до головного – як підготувати кошти перед виїздом за межі України?

Що робити з грошима, готуючись до евакуації за кордон

Готівка

Вивозити з України гривні не потрібно, та й у цьому немає сенсу. У країні призначення може бути доволі складно й невигідно обміняти їх на місцеву валюту. А подекуди – і зовсім неможливо. Тож якщо готівка – то лише у валюті.

Зняти долари та євро в Україні зі свого валютного рахунку можна в сумі до 30 тисяч гривень в еквіваленті за день. Тобто за одну добу ви на руки отримаєте близько 1000 доларів або майже 900 євро.

Якщо ви тримаєте гривні у готівці, то рекомендуємо завчасно перерахувати на картку. Де можна поповнити свій картковий рахунок:

  • у відділенні банку, маючи з собою паспорт;
  • через платіжні термінали та банкомати, які приймають готівку.
  • якщо ви не встигли зробити це у своєму рідному місті, ви можете зробити це на Західній Україні, наприклад, у Львові.

Якщо все ж таки ви приїхали з готівкою в гривнях за кордон, то є кілька обмінних пунктів, які приймають гривні, зокрема обмінний пункт Tavex у Польщі.

Також Національний Банк Польщі спільно з банком PKO готують спеціальну програму по обміну гривень на злоті для українців. За інформацією Нацбанку Польщі, в відділеннях PKO обмінюватимуть банкноти лише номіналом від 100, 200, 500 та 1000 гривень на загальну суму 10 000 гривень на одного дорослого, що становить еквівалент 1400 злотих.

Програма має стартувати приблизно за тиждень.


Готівку можна безперешкодно зняти за кордоном / Фото: unsplash

Гроші на картці

Тримати кошти на картці – оптимальний варіант для тих, хто планує їхати за кордон. На території європейських країн українці можуть безперешкодно як розраховуватися безготівковим способом, так й знімати валюту у банкоматах.

Оплачувати товари й послуги у ЄС можна і гривневими картками, і валютними. Крім цього, працюють платіжні сервіси ApplePay та GooglePay.

Ще більше переваг зберігати гроші на картках

Якщо ви тримаєте кошти на карткових рахунках, ви без проблем можете переслати частину рідним чи друзям, які залишилися в Україні.

Як це зробити без комісії? Користуйтеся TransferGo! Це безпечний та надійний сервіс, який перерахує ваші кошти буквально за лічені хвилини на будь-яку картку українського банку. Для цього обирайте тариф "Зараз" та допомагайте фінансово своїм близьким.