Куди звертатися та які документи необхідні для оформлення – читайте далі у матеріалі.

Зверніть увагу Що робити, коли зламалось авто на трасі в Європі: поради для українських водіїв

Як отримати міжнародне водійське посвідчення

Обміняти національне водійське посвідчення на міжнародне можна звернувшись у найближчий сервісний центр МВС.

Для цієї процедури вам необхідно підготувати пакет наступних документів:

  • копія та оригінал національного водійського посвідчення;
  • паспорт громадянина України. При наявності ID-картки без електронних підтверджень про реєстрацію місця проживання, додатково необхідно надати довідку про реєстрацію місця проживання громадянина;
  • закордонний паспорт громадянина України;
  • фото 3,5х4,5 сантиметрів на матовому папері;
  • квитанція яка підтверджує оплату послуги.

Зазначається, що процедура може зайняти до 5 днів.

Термін дії міжнародного водійського посвідчення становить 3 роки, але не більше, ніж термін дії національного посвідчення.

Крім того, у відомстві нагадали, що з кінця 2021 року в ГСЦ втілили ще одну новацію в національному посвідченні водія – адаптували його до європейського зразка. У документі фіксується відмітка у вигляді коду "78", якщо практичний іспит ви складали на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач.

Чи дійсні українські права за кордоном

Починаючи з 29 червня 2022 року, водійські посвідчення, які видані в Україні, визнають у Європі. Це означає, що українці, які мають такі посвідчення, не повинні змінювати їх або проходити додаткові іспити, щоб водити автомобіль за кордоном.

Українці можуть використовувати водійські посвідчення у формі пластикової картки рожевого, жовтого та блакитного кольору аби перетнути кордон з європейськими країнами. А от старі посвідчення у вигляді книжечки вже не дозволять виїжджати за межі України.