Звичайно ж, слід дотримуватися цих правил, оскільки на порушників чекає покарання як мінімум у вигляді штрафу. Сьогодні сервіс TransferGo розповість, які бувають штрафи у Польщі та що буде, якщо не сплатити їх вчасно.

Читайте також Що подивитись у Кракові: 7 найпопулярніших визначних пам'яток міста

Штраф за безквитковий проїзд

Такий штраф стягує безпосередньо компанія, яка надає послуги з перевезення пасажирів. Однак слід пам'ятати, що при несплаті штрафу перевізник має право звернутися до колекторських організацій або до суду.

Штраф за проїзд без квитка становить близько 150 – 250 злотих. До речі, якщо його сплатити в найкоротші терміни, часто діють знижки. Термін давності за такими штрафами – 1 рік. Якщо є суттєві причини вважати, що штраф виписаний помилково, потрібно написати заяву до організації, яка виписала штраф.

Який штраф за безквитковий проїзд у Польщі / Фото Pexels

1 000 злотих замість 200

Як розповіла українка, яка вже кілька років живе у Польщі, вона мала неприємну ситуацію через штраф за проїзд без квитка. Її син вирішив заощадити декілька злотих і не купив квиток на автобус, за що його оштрафували. Сума штрафу складала близько 200 злотих, а при оплаті протягом тижня передбачалася ще й знижка. Підліток нічого не сказав батькам.

Через два роки листоноша вручив сім'ї великий пакет документів, у якому було рішення суду у справі про порушення та кілька листів. У них мовилося про необхідність сплатити штраф, ще й з відсотками, і покрити судові витрати. Так, замість 200 злотих довелося заплатити близько 1000 злотих.

Адміністративні штрафи

До адміністративних штрафів у Польщі належать:

  • штраф за порушення (mandate karny) положень Кодексу про незначні правопорушення (Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia);
  • адміністративне покарання (kara administracyjna) за недотримання положень Кодексу адміністративного судочинства;
  • різноманітні грошові стягнення за порушення нормативно-правових актів у сфері оподаткування, екології, постанов місцевих органів влади тощо.

Документ про штраф – це зазвичай квитанція чи постанова, де зазначені підстави штрафу, сума і реквізити на оплату. Документ можуть вручити особисто або надіслати поштою. Найчастіше термін оплати – 7 днів. Але іноді, наприклад, якщо камера зафіксувала порушення правил дорожнього руху, цей термін становить 14 днів.

Штраф за порушення ПДР у Польщі / Фото mazowiecka.policja

Якщо є причини, виписаний штраф можна оскаржити. Для цього необхідно написати заяву до установи, яка виставила штраф. Стягнення буде скасовано або справу скерують ​​до суду, який ухвалить остаточне рішення.

Цікаво 21 штрафний бал: український водій встановив рекорд з порушень в Польщі

Чим загрожує несплата штрафу?

Якщо штраф не сплачено, розпочинається судове провадження. Результатом можуть стати неприємні наслідки, навіть позбавлення волі. Крім того, якщо порушник добровільно не виконує судове рішення щодо сплати штрафу, розпочинається виконавче провадження. В результаті необхідна сума може бути стягнута з доходів, або можуть накласти арешт на банківські рахунки чи майно.

Прострочення сплати деяких видів штрафів може призвести до нарахування пені. Наприклад, це стосується штрафів порушення податкового законодавства.

Термін давності за такими штрафами – 3 роки. Органам влади цього часу цілком достатньо, щоб зрештою стягнути з порушника належні кошти. Для іноземців неоплачений штраф може скінчитися забороною на в'їзд до країни.

Дотримуючись польських правил і законів, можна зберегти свої кошти та знайти їм ефективніше застосування. Наприклад, підтримати родичів, які мешкають в Україні. Швидко та безпечно переказати кошти можна за допомогою міжнародного сервісу TransferGo. Компанія працює на ринку вже 10 років і сьогодні налічує 5 мільйонів користувачів по всьому світу.