Звісно, аби відвідати всі цікаві місця колишньої польської столиці, потрібно залишитися там надовше. Але оскільки у туристів зазвичай є лише вільні вихідні, рекомендуємо зосередитися на найважливіших визначних пам'ятках. Добірку must visit локацій Кракова підготував сервіс TransferGo.

Читайте також Будуйте своє щастя через "не можу" і "не хочу": поради від українця, який 7 років живе в Польщі

7 найвідвідуваніших визначних пам'яток Кракова

Площа Ринок (Rynek Główny)

Місце, з якого багато людей починають свою прогулянку в Кракові. Площа Ринок – це центральна площа міста. Незалежно від пори року, тут скупчуються величезні натовпи туристів. І саме тут завжди відбувалися найголовніші події в житті міста.

Що варто побачити на площі Ринок:

  • Костел святого Войцеха – найстаріший костел у Кракові;
  • Пам'ятник Адаму Міцкевичу;
  • Ратушу, а точніше вежу, що залишилася від Ратуші. Всередині є туристична інформація та невеликий музей.

Площа Ринок у Кракові / Фото onet

Костел Діви Марії (Kościół Mariacki)

Його ще називають Маріацьким костелом або костелом Базиліка Маріацька. Цю пам'ятку повинен побачити кожен турист, позаяк це справжній символ міста. Костел Діви Марії – готичний храм, який був побудований на межі 14 – 15 століть на фундаменті романського костелу, який був тут раніше.

Всередині можна оглянути інтер’єр, дзвіницю та дзвін горна, а також вівтар Віта Штосса. Щоб побачити його зблизька, потрібно зайти в храм через вхід з Маріацької площі.

Костел Діви Марії / Фото unsplash

Суконні ряди (Sukiennice)

Суконні ряди також є однією із найважливіших пам’яток Кракова. Це довга будівля в самому центрі площі Ринок. Колись тут стояли прилавки з сукном, звідки й пішла назва цього місця. Сьогодні в Суконних рядах можна придбати сувеніри та вироби ручної роботи.

У самій будівлі розмістилися два ряди кіосків з порцеляною, коштовностями, вишитим вручну текстилем, скульптурами і купою красивих, але дуже дорогих сувенірів. На першому поверсі розташована також галерея польського мистецтва 19 століття, а в підвалі – музей Rynek Underground. Тільки квитки потрібно бронювати заздалегідь.

Суконні ряди у Кракові / Фото wallpapers

Вавель (Wawel)

Королівський замковий комплекс на однойменному пагорбі в Кракові – місце, яке потрібно побачити хоча б раз у житті. Це колишня резиденція польських правителів, їхній некрополь і місце, де формувалася історія Польщі. Комплекс будівель занесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Там можна побачити, як виглядали Приватні королівські палати та Представницькі королівські палати зі знаменитими гобеленами Сигізмунда Августа. Усередині замку також є Коронна скарбниця та Збройна палата.

Крім цього, з цієї локації відкривається приголомшливий вид на місто, адже Вавель розташований на вапняковому пагорбі у вигині річки Вісли.

Замковий комплекс Вавель / Фото krakow.travel

Вулиця Флоріанська (Ulica Floriańska)

Це найпопулярніша вулиця Кракова. Вона веде від Флоріанської брами прямо на площу Ринок. По обидва боки вулиці розташовані гарно оздоблені старовинні багатоквартирні будинки з численними магазинами, сувенірними крамницями, клубами та ресторанами.

Вулиця Флоріанська в Кракові / Фото wikipedia

Інші цікаві місця в Старому місті:

  • Ulica Kanonicza – красива вулиця в Кракові;
  • Collegium Novum – головний корпус Ягеллонського університету;
  • Park Planty навколо Старого міста, де колись на його місці був рів;
  • Teatr Słowackiego – один з найкрасивіших театрів Кракова;
  • Kościół świętej Anny – цілком звичайний ззовні, проте всередині радує своєю бароковою пишнотою;
  • Muzeum Czartoryskich – є одним із найстаріших музеїв Польщі. Має велику колекцію європейського мистецтва, включаючи найвідомішу картину "Пані з горностаєм".

Казімєж (Kazimierz)

Старий єврейський квартал у Кракові стає все більш популярним. Найкращий спосіб познайомитися з ним – побродити навколо кварталу без чіткої мети. На кожній вулиці Казімєжа ви знайдете щось цікаве. Це і розписи, і два єврейських кладовища, синагоги, а також Етнографічний музей і Музей комунального господарства. Унікальною вулицею в Казімєжі є вулиця Szeroka. Тут є найбільша кількість пам'яток єврейської культури.


Єврейський квартал Казімєж / Фото krakow.travel

Барбакан (Barbakan)

Ця готична будівля, відома як Рондель, є частиною міських укріплень. Барбакан був побудований за планом неповного кола, і колись його оточував напівкруглий рів. Проте сьогодні з оборонної споруди Барбакан перетворився на пам’ятку мистецтва. Нині він відкритий для відвідувачів, які можуть побачити історичну схему розвитку краківських укріплень усередині.

Барбакан у Кракові / Фото uainkrakow

Це далеко не вичерпний список визначних пам'яток у Кракові, але цей перелік локацій точно допоможе вам дослідити та ближче познайомитися з атмосферним містом Польщі.