Акрополіс вперше вводить обмеження

Вже до кінця місяця там почнуть використовувати тайм-слоти та електронні квитки. У планах також – збільшити кількість входів та виходів.

Читайте також Роблять селфі, але нічого не купують: у Барселоні магазин запровадив плату для туристів

У відомому стародавньому місці різко збільшилася кількість відвідувачів із суттєвим завершенням пандемії COVID-19 і хвилями туристів, які повертаються до країни. Їх чисельність збільшилась на 80% порівняно з даними 2019-го. І цей показник зростатиме, впевнена влада.

Близько 17 000 людей щодня відвідують це місце, щоб побачити пагорб і відомий Парфенон, і їх кількість зростає перед очікуваною хвилею спеки, яка може спричинити температуру 104 градуси, що запікає скелі.

Заходи будуть повністю введені в дію до кінця місяця,
— заявила міністр культури Ліна Мендоні.

Будуть також швидкісні пункти входу для організованих туристичних груп, які матимуть пріоритет, і, за словами офіційних осіб, тисячі відвідувачів виходять з круїзних лайнерів, що пришвартувалися в сусідньому порту Пірей, і прямують прямо до місця. У минулому ці круїзні лайнери могли перевозити кілька тисяч людей, тобто населення великого села.

Акрополіс у Греції / Фото UnSplash

Що ще запровадять у локації?

Гіди скаржаться на те, що люди непритомніють у літню спеку в районі, де захист не може бути встановлений через характер місця, яке потребує змін.

Я дав вказівки знайти спосіб встановлення штор у місцях, які (не вважаються) чутливими,
— сказав Мендоні, знову призначений у щойно переобраному уряді Нової демократії.

Також він додав, що в окремих місцях вони переконаються, що за межами майданчика буде питна вода.

Крім того, монументальний вхід буде збільшений і капітально відремонтований до його первісної форми. Підйом до скарбів — виснажливий влітку — також буде легшим, оскільки схил "буде у вісім разів ширшим".