Програма передбачає надання українцям і членам їхніх сімей подовженого статусу тимчасового резидента, що дозволяє їм працювати, навчатися та перебувати в Канаді, допоки ті не зможуть безпечно повернутися додому. Сервіс TransferGo розповість, як оформити візу за новими правилами і що для цього потрібно.

Читайте також 10 корисних статей у блозі TransferGo: вони точно стануть в пригоді

Що таке CUAET

CUAET – Canada-Ukraine authorization for emergency travel (канадсько-український дозвіл на терміновий в'їзд) – програма для екстреної імміграції, яка надає право залишатися в країні до 3 років. Так українці можуть подавати заяву на безкоштовну гостьову візу та дозвіл на роботу, а також навчатися за освітніми програмами.

Хто може подавати заяву на CUAET

 • громадяни України;
 • члени їхніх сімей (будь-якої національності) – чоловік / дружина або партнер у цивільному шлюбі громадянина України, та діти / онуки, які перебувають на їхньому утриманні.

Тобто якщо у вашій сім'ї хоча б один дорослий є українцем, то всі члени родини можуть скористатися цією програмою та отримати відповідні візи.

Що робити для отримання візи в Канаду?

Насамперед слід підкреслити, що подати документи на програму CUAET можна тільки онлайн, але потрібно буде фізично здавати біометричні дані в одному із візових центрів.

Так, щоб оформити офіційний дозвіл на перебування в Канаді, вам потрібно:

 • Зареєструватися на порталі IRCC;
 • Заповнити та надіслати на розгляд онлайн-анкету за посиланням;
 • Здати біометричні дані (фото, відбитки пальців та сітківки ока) в одному із візових центрів Канади у Польщі, Молдові, Румунії, Австрії чи інших країнах світу.


Для оформлення візи в Канаду потрібно здати біометричні дані / Фото Depositphotos

 • Надіслати паспорт поштою або особисто віднести до візового центру за межами України й забрати паспорт із гостьовою візою.

Які документи знадобляться

 • візова анкета
 • видруковане підтвердження запису про проходження біометрії зі штрих-кодом
 • закордонний паспорт
 • свідоцтво про шлюб за наявності
 • свідоцтво про народження для дітей віком до 16 років

Інструкції заповнення анкети

Анкету для відкриття канадської візи дозволено заповнювати лише англійською або французькою мовами. А запорука успіху отримання візи – правильно та точно внесені ваші дані.

Також слід врахувати, що на кожну людину потрібно заповнювати окрему анкету. Навіть, якщо ваша дитина зовсім маленька, за неї теж треба подати цей документ.

До слова, щоб отримати дозвіл на роботу в Канаді, під час заповнення анкети у пункті "Чи плануєте ви працювати в Канаді?" потрібно поставити галочку.


Що потрібно знати про оформлення канадської візи / Фото gostudycanada.com

Зауважимо, для українців скасована більша частина зборів за заяву на візу та її розгляд, зокрема візовий збір, плата за збір біометричних даних, плата за заяву на дозвіл на роботу й навчання, плата за подовження дозволу на перебування, працю та навчання.