Як отримати візу до Польщі та які для цього потрібні документи сьогодні розповість сервіс TransferGo.

Читайте також У Польщі на своєму авто: важливі нюанси, які слід знати українським водіям

Безвізовий режим із Польщею

З 2017 року громадяни України отримали можливість подорожувати Європою, зокрема й Польщею, без оформлення візи. Скористатися безвізовим режимом можна за наявності біометричного закордонного паспорта. Його термін дії має бути не менше 3 місяців від дати поїздки. Термін перебування по безвізу – 90 днів протягом останніх 180 днів. За посиланням можете скористатися калькулятором для прорахунку днів безвізу.

Прикордонна служба також може вимагати документи, що підтверджують:

 • Мету поїздки (туризм, ділова поїздка, навчання, робота);
 • Наявність достатніх фінансових засобів для покриття витрат на час перебування в країні;
 • Наявність місця проживання (бронь готелю, хостелу);
 • Можливість залишити країну (зворотний квиток).

Через війну Польща спростила процес перетину кордону для громадян України. Проте тим, хто планує систематично виїжджати та заїжджати до Польщі, потрібно враховувати стандартні вимоги пересування безвізовим режимом.


Що треба знати про отримання візи до Польщі / Фото shutterstock

Національна польська віза

Щоб отримати право легально перебувати на території Польщі понад 90 днів протягом останніх півроку, необхідно оформити національну польську візу. Вона видається терміном до року. Крім того, національна польська віза дає право перебувати у країнах Шенгену до 90 днів протягом останніх 180 днів.

Для громадян України національна польська віза видається безкоштовно. Для отримання візи необхідно зібрати пакет документів:

 • заповнена та підписана анкета (завантажити можна на сайті secure.e-konsulat.gov.pl);
 • кольорове фото 4,5 х 3,5 сантиметрів (фото має бути зроблено не раніше, ніж 6 місяців тому, 70 – 80% зображення має займати обличчя);
 • оригінал та копія закордонного паспорта, виданого протягом останніх 10 років, що діє не менше ніж 3 місяці від дати передбачуваної поїздки з мінімум двома чистими сторінками для віз;
 • страхування (список компаній, чиї страховки підходять для отримання візи, можна знайти тут);
 • копія паспорта громадянина України;
 • документи, що підтверджують мету перебування на території Польщі.

Цілі поїздки до Польщі можуть бути різні: робота, навчання, підприємництво, стажування, возз'єднання сім'ї та інші. Відповідно документи на підтвердження потрібні різні. Громадяни України найчастіше подаються на візу з метою навчання чи роботи.


Як отримати студентську візу / Фото UnSplash

Візу з позначкою "студентська" можуть отримати студенти на очній формі навчання або ті, хто планує проходити підготовчий курс в університеті. Пакет документів на візу включає:

 • документ про зарахування до навчального закладу;
 • підтвердження оплати навчання (якщо навчання платне);
 • документи, що підтверджують наявність необхідних для проживання у Польщі коштів на весь термін дії візи (для неповнолітніх відповідні довідки мають надати батьки).

Зауважте Близько 1,5 мільйона євро переказують користувачі TransferGo в Україну щодня: дані від 24 лютого

Якщо мета знаходження у Польщі – робота, то підтвердженням можуть бути такі документи:

 • довідка з реєстру заявок на сезонну роботу, зареєстрована в Бюро з працевлаштування Польщі, дає право на отримання візи на строк не більше 9 місяців для виконання сезонних робіт;
 • заява про намір доручити роботу іноземцю (Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cizoziemcowi), що оформляє роботодавець, дає право на отримання візи на строк до року для виконання несезонної роботи;
 • дозвіл на роботу на території Республіки Польща (Zezwolenie na prace typ A), виданий воєводою за місцем реєстрації особи, яка доручає виконання роботи, дає право на отримання візи до року без коридорів (проміжків часу, коли не можна отримати візу).

З 2021 року у Польщі діє програма Poland. Business Harbour. Вона призначена для IT-фахівців, стартапів та інвестиційних проектів. Візові анкети учасників програми Poland. Business Harbour розглядаються у першу чергу. Подробиці участі у програмі тут.


Програма Poland. Business Harbour / Фото medium

Як подати документи на візу та де отримати готову візу

Зазвичай подавати документи необхідно було до одного з польських консульств в Україні відповідно до територіальної юрисдикції. Проте через війну документи приймають лише у консульстві у Львові за адресою вулиця Івана Франка, 108.

Перед поданням документів необхідно зареєструватися в системі e-Konsulat secure.e-konsulat.gov.pl та забронювати дату та час відвідування консульства.

Рішення про видачу візи зазвичай ухвалюється протягом 30 днів. Якщо воно позитивне, то забрати паспорт із візою можна:

 • у консульстві особисто, через члена сім'ї чи особу, уповноважену нотаріусом;
 • можна зробити запит на передачу паспорта до Посольства України у Варшаві або Генерального консульства України у Польщі. Для цього потрібно надіслати листа на e-mail wiza.lwow@msz.gov.pl, вказавши прізвище, ім'я, дату народження власника паспорта, номер паспорта та місцезнаходження консульства, куди передати паспорт;
 • можна зробити запит на надсилання документа Новою Поштою. У листі на е-мейл wiza.lwow@msz.gov.pl треба зазначити дані власника паспорта, номер документа, а також адресу, куди надіслати, та номер телефону одержувача. Також потрібно додати скан документа, що засвідчує особу.

Консульство може відмовити у видачі візи. Наприклад, якщо особа у списку SIS (список осіб, яким заборонено в'їзд до Шенгенської зони) або надані документи виявилися помилковими або неправильно оформленими.

Також відмовити можуть, якщо консульство вважає підстави для в'їзду до Польщі недостатні. Іноді це може бути наслідком бюрократичної помилки. Тому у разі відмови у видачі візи протягом 14 днів можна подати заяву про перегляд рішення.