Вища освіта за кордоном: хто може отримати гранти на навчання та де їх шукати
Джерело:
TransferGoНі для кого не секрет, що навчання в закордонних університетах – чудовий старт для успішної кар'єри. Попри це досі побутує думка, що міжнародна освіта – недоступна для більшості українців.
Сьогодні разом з міжнародним сервісом з переказу коштів TransferGo спробуємо розвінчати це переконання. Для цього ми зібрали список міжнародних програм для іноземних студентів, які покривають частину витрат на навчання чи проживання в межах країни.
Читайте також Оренда житла у Німеччині: у скільки обійдеться та де шукати варіанти
Нюанси навчання за кордоном
Сучасний світ глобалізується, що призводить до активної міграції, культурного та мовного обміну. Доступнішою стає і закордонна освіта.
В наші дні університети багатьох країн розробляють спеціальні стипендіальні програми, ціль яких – залучити талановитих студентів зі всього світу. Скориставшись ними, можна отримати солідні стипендії та гранти, які дадуть змогу здобути освіту з мінімальними витратами.
Проте, щоб претендувати на вступ в іноземний ВНЗ, важливо мати високі академічні досягнення. Так, розраховувати на гранти чи стипендію можуть кандидати, які:
- продемонстрували високу успішність у школі, що підтверджується середнім балом атестата чи іншим документом про здобуття освіти;
- володіють державною мовою країни, в якій передбачається вступ;
- є авторами наукових робіт, які стосуються теми майбутньої спеціалізації;
- мають мотивацію та можуть довести це у спеціальному листі.
Якщо абітурієнт відповідає вищепереліченим критеріям, то може розраховувати на закордонні навчальні програми, які пропонують гранти.
Що треба знати про отримання навчального гранту / Фото Unsplash
Грант – це фінансова допомога, яка надається іноземними урядами, університетами, освітніми фондами або іншими установами для спонсорування студентів. Деякі з них покривають лише витрати на навчання, інші ж – можуть також передбачати оплату житла та проїзду.
Така фінансова допомога доступна як на короткостроковий (від одного до шести місяців), так і на більш тривалий (до трьох років) періоди.
Які гранти на навчання діють у різних країнах
Чехія та Польща
Географічна близькість цих країн робить їх чудовим вибором для студентів з України. До того ж тут діє багато програм, на які можна податися без зайвих нюансів.
Наприклад, навчання в університетах Чеської Республіки є безплатним за умови знання чеської мови та успішного складання іспитів. Також країна пропонує гранти на навчання від Вишеградського Фонду або від Erasmus Mundus.
Erasmus діє і на території Польщі – щороку студенти користуються опцією обміну, щоб розширити свій кругозір. Крім того, гранти на навчання можна отримати в рамках програм для молодих вчених, гуманітарної програми Gaude Polonia або програми імені Кіркланда для економічних спеціальностей чи культурології.
Німеччина
У Німеччині вищі навчальні заклади пропонують безплатне навчання як місцевим громадянам, так і іноземцям. Німецька служба академічних обмінів (DAAD) щорічно надає до 60 000 стипендій на різні спеціальності, пропонуючи також супровід під час підготовки документів та складання іспитів.
З метою підтримки українських студентів, які прагнуть продовжити навчання у таких містах, як Берлін, Гамбург чи Мюнхен, було запроваджено програму Copernicus Stipendium, яка допомагає в організації навчального процесу.
Може зацікавити Громадянство Німеччини за 3 роки: чи зможуть українці отримати паспорт за спрощеною процедурою
Франція
Випускники українських вишів мають можливість отримати стипендії на навчання в магістратурі та аспірантурі в країні. Пріоритет надається студентам з інженерними спеціальностями.
Paris-Saclay University / Фото Laurent Grandguillaot, Rea
Франція пропонує можливість отримання грантів через програми Campus France. Сервіс ÉTUDIANTS також оновлює інформацію про актуальні стипендії.
Особи, які прагнуть здобути вищі академічні ступені, можуть отримати доступ до цінної інформації про навчальні програми через Association Bernard Gregory, яка містить можливості від університетів Франції, Бельгії та Німеччини.
Велика Британія
Оскільки у країні висока плата за навчання, гранти переважно є своєрідною знижкою, а не повним покриттям витрат. Попри це, багато молоді прагне навчатися саме у Британії. Це можливо за допомогою таких програм, як Chevening. Вона надає базову фінансову допомогу, яка допоможе мінімізувати витрати на оплату ВНЗ.
Китай
Держава пропонує щедрі стипендії для іноземних студентів. Ці гранти передбачають повне фінансування навчання, проживання, страхування та щоденні витрати. Для додаткової інформації варто звернутися до сайту Chinese Government Scholarship.
Важливо, що іноземні студенти мають можливість отримати грант на вивчення мови. Програма розрахована на пів року або рік. Все залежить від початкового рівня та успіхів студента. Також доступні гранти на академічні програми, з можливістю подавати заявки безпосередньо через конкретні університети.
США
Університети Сполучених Штатів пропонують різноманітні стипендії для іноземних студентів. Їхня ціль – компенсувати вартість навчання.
Ці стипендії зазвичай становлять від 10% до 70% від загальної вартості навчання, залежно від академічної успішності студента та його участі у позанавчальних заходах.
Хоча більшість іноземних студентів у США самостійно оплачують своє навчання, організації та самі виші пропонують фінансову підтримку через стипендії, гранти та позики. Найбільш популярні та вигідні серед них:
- Закордонна програма студентів Фулбрайта;
- Стипендіальна програма Хамфрі;
- Американський університет (AU);
- Berea College.
Berea College / Фото Tyler Rocquemore
Портали для пошуку стипендіальних програм
Щоб допомогти студентам з пошуком міжнародних грантів, існує низка онлайн-платформ, де зібрана найважливіша інформація, яку варто врахувати перед подачею документів.
Erasmus Mundus, Erasmus+ – стипендії, які надаються в рамках цих програм, повністю покривають витрати, пов'язані з участю в програмі, проживанням та проїздом. Програма Erasmus Mundus пропонує широкий спектр грантів для різних спеціальностей, багато з яких надаються на тривалий період часу. Учасники цих програм також мають можливість отримати диплом ЄС або продовжити післядипломну освіту.
Global Scholarships – платформа має комплексну систему пошуку стипендій, де іноземні студенти можуть фільтрувати критерії, такі як ступінь, предмет, національність і терміни подачі заявок на стипендії у ВНЗ по всьому світу.
Scholarshipportal – це база даних, що містить понад 1 000 стипендій, призначених для студентів у Європі та за її межами. Ця платформа дозволяє користувачам вказати бажане місце та рівень навчання, щоб знайти стипендії, які відповідають їхньому академічному профілю.
EURAXESS – сайт містить інформацію про схеми фінансування в Європі наукових посад, стипендій і докторантури.
Окрім академічних програм, безліч університетів, науково-дослідних інститутів та вищих навчальних закладів розширюють свою підтримку студентів, надаючи їм стипендії та фінансову допомогу.
Вони можуть надаватися за відмінне навчання, особливі досягнення чи за певними пільгами – все індивідуально. Усю інформацію можна знайти на офіційних сайтах навчальних закладів, які цікавлять студентів.
Нагадаємо, що матеріально допомогти рідним в Україні можна з будь-якої точки Європи. Міжнародний сервіс TransferGo зробить цю процедуру простою, зручною та за вигідним курсом. А якщо скористатися програмою "Запроси друга", можна отримати ще й грошові бонуси.