У 2023 році Євростат назвав Австрію найщасливішою країною Європи. Здобути вищу освіту тут престижно та перспективно. Дипломи австрійських ВНЗ визнають у понад 120 країнах світу. Окрім того, відразу 13 університетів Австрії опинилися у рейтингу THE World University Rankings 2023.

Зверніть увагу Навіть без знання мов: у яких містах ЄС українцям найлегше знайти роботу

Вступити до університетів Австрії можна у будь-якому віці та з будь-яким громадянством. Головне – обрати для себе ВНЗ мрії. Що варто знати, аби здобути вищу освіту в Австрії, розібрався міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Головне про вищу освіту в Австрії

Навчання в Австрії має багато плюсів. По-перше, якісний процес навчання (баланс теорії і практики) та дипломи, які визнають у більшості країн світу. По-друге, під час навчання можна пожити в найщасливішій країні ЄС. По-третє, в Австрії завжди можна знайти доволі бюджетні квитки на поїзди та літаки й мандрувати, відкриваючи для себе нові міста й країни.

Варто зауважити, що вища освіта в Австрії – платна, але доволі бюджетна. Рік навчання може коштувати близько 1500 євро (понад 64 тисячі гривень). Окрім того, студенти з України мають шанс отримати грант або стипендію на навчання.

Вступати до австрійських університетів можна після 11 класу. Однак, якщо атестат потенційного студента або студентки не відповідає австрійським стандартам повної середньої освіти, доведеться складати так звану академічну різницю (предмети зі шкільної програми). Якщо ж людина провчилася декілька років у ВНЗ своєї країни, навчання можна розпочинати відразу.

Скільки триває навчання у ВНЗ Австрії:

  • бакалаврат – 3– 4 роки;
  • магістратура – 1-2 роки;
  • докторантура – 3 роки.

Чи потрібно вчити німецьку мову

Одне з питань, яке найбільше цікавить абітурієнтів, – мова. У більшості випадків німецьку таки доведеться вчити. Звичайно, можна розпочати навчання англійською, проте варто усвідомлювати: напрямки та перспективі в такому разі – обмежені.

Та не варто панікувати. Аби розпочати навчання у ВНЗ Австрії, достатньо володіти німецькою на рівні А2 й підтвердити це спеціальним сертифікатом. Експерти з вивчення мов зауважують: досягти цього рівня можна всього за декілька місяців регулярних та ґрунтовних занять. Однак у майбутньому німецьку таки доведеться "підтягнути" до C1. У цьому може допомогти спілкування з німецькомовними друзями та однокурсниками.


Інтеграція у студентське життя допоможе вивчити мову / Unsplash

Як отримати студентську візу

Українці можуть вільно подорожувати до Австрії й, відповідно до Шенгенської угоди, перебувати на території країни 90 днів (впродовж 180 днів). Однак для навчання в австрійських ВНЗ потрібна студентська віза. На щастя, оформити її зовсім не складно. Для цього необхідно звернутися до Посольства Австрії (якщо перебуваєте в Україні) або до магістрату (якщо перебуваєте на території Австрії).

Варто зауважити, що зволікати з поданням візи не варто, адже у деяких випадках розгляд заяви може тривати до 6 місяців. Тим часом подавати документи у ВНЗ Австрії можна двічі на рік: у вересні (зимовий семестр) та у лютому (літній семестр).

Суттєвим бонусом для абітурієнтів з різних куточків світу є те, що подавати документи в австрійські університети можна, зокрема, дистанційно.


Навчання в Австрії – мрія багатьох / Unsplash

У яких містах – найпрестижніші університети

Справжньою студентською столицею Австрії є Відень. Класичне та величне місто не застигло у минулому, а чудово адаптується до ритму сьогодення. Місцеві студенти йдуть на заняття старовинними вуличками, якими колись гуляв Моцарт, а тоді сидять з конспектами у кав'ярнях біля імператорського палацу.

Віденський національний університет вважається найпрестижнішим ВНЗ не лише Австрії, але й усієї центральної частини Європи. Наразі він має 15 факультетів. Успішна історія розпочалася ще у 1365 році та триває до сьогодні. Випускниками університету стало чимало славетних діячів: політиків, митців, науковців. Наразі кількість студентів там сягає 100 тисяч.

До рейтингу найкращих шкіл світу в галузі охорони здоров'я належить Віденський медичний університет. Його вважають однією з найефективніших науково-дослідних установ Європи (галузь – біомедицина).

Справжня "акула" на бізнес-ринку Європи – Віденський економічний університет. Саме тут готують найкращих фахівців у сфері бізнесу. Варто зауважити, що територія університету – дуже популярна локація серед туристів. Сотні мандрівників хочуть на власні очі побачити ВНЗ, який наче телепортувався з недалекого майбутнього.

Древній Зальцбург у питанні якості вищої освіти не відстає від австрійської столиці. Саме там, у рідному місті Моцарта, розташований відомий на всю Європу Зальцбурзький університет. Своїми коренями він сягає у XVII століття. Навчання відбувається на чотирьох факультетах. Одночасно в університеті навчаються близько 18 тисяч студентів.

Інсбрук – "столиця" Тіроля – славиться Інсбруцьким університетом імені Леопольда і Франца. Він заснований ще у XVII столітті й через сотні років потому має статус однієї з головних науково-дослідних та освітніх установ Австрії. Наразі там діє 40 бакалаврських програм. Попри велику кількість пропозицій у Відні, місцева молодь іноді все одно переїжджає на навчання до Інсбрука.

Також популярності не втрачає Інсбруцький медичний університет. Результати місцевих досліджень часто є революційними: їх визнають не лише на території Австрії, але й по цілому світу.

Чому Австрія – ідеальна для студентського життя

Студентське життя в Австрії – справжня мрія. Країна відома своїм фантастичним культурним та мистецьким життям. Міста, схожі на музеї просто неба; галереї з шедеврами світового мистецтва; розкішні палаци; чудові кафе, ресторани та клуби; драйвовий Пратер – кожен тут знайде у що закохатися. Окрім того, Австрія має фантастичну природу. Вдень ще можна пити каву та їсти "Захер" у центрі Відня, а ввечері вже милуватися заходом сонця в Альпах.

Щоб студенти почувалися комфортно, їм дозволено працювати. Але лише до 20 годин на тиждень, аби залишався час на навчання та особисте життя.


Пожити в Австрії – чудова пригода / Unsplash

В Австрії навчаються студенти з понад 100 країн світу. Країна цінує унікальний досвід кожного з них та робить усе можливе, аби молоді люди успішно інтегрувалися у її життя. Недарма ж це – найщасливіша країна ЄС.