Соляна шахта біля Кракова і Королівський замок: 5 музеїв Польщі, які можна відвідати віртуально
Джерело:
телеграм-канал Нова ПольщаУ Польщі налічується близько тисячі музеїв, галерей та інших цікавих локацій. І в деякі з них можна "сходити", не виходячи з дому.
Часом, коли за вікном погана погода, нам не хочеться виходити з дому. У такі дні варто згадати про силу інтернету. Як щодо віртуальних прогулянок чи екскурсій? Сьогодні розповімо по кілька цікавих музеїв Польщі, які можна відвідати, просто сидячи на дивані.
Читайте також Свято Трьох Королів у Польщі: історія та традиції святкування
Віртуальні екскурсії музеями Польщі
Музей Варшавського повстання
У серпні 1944 року жителі Варшави розпочали повстання проти нацистських окупантів. Боротьба тривала два місяці, але в результаті поляки капітулювали, а місто було майже стерте з лиця Землі. Про ці події розповідає Музей Варшавського повстання. У ньому можна дізнатися більше про боротьбу та повсякденне життя мешканців польської столиці під час протистояння з німцями.
Королівський замок у Варшаві
Поринути в атмосферу XVI століття можна у Королівському замку, що в Варшаві. У різні часи він був резиденцією польських королів, у ньому проходили засідання парламенту, ця будівля була адміністративним та культурним центром країни. У 1944 році німці підірвали замок, але до кінця XX століття його вдалося відновити.
Рогалинський палац
Під час віртуальної екскурсії палацом в Рогалині можна прогулятися шістьма виставковими залами, вийти на балкон, помилуватися прекрасним видом на сад і спуститися до нього. До Другої світової війни тут зберігалася колекція європейського та польського живопису на межі XIX і XX століть, яка вважалася однією з найкращих у Польщі. Колекція налічувала близько 500 творів мистецтва. Сьогодні можна побачити половину із них.
Соляна шахта "Величка"
У кожному польському путівнику обов'язково згадується соляна шахта "Величка", що неподалік Кракова. Тут можна побачити підземні каплиці, камери та статуї із солі. Шахта у Величці ділиться на дев'ять рівнів, останній із яких розташований на глибині 327 метрів під землею.