Уряд змінить схему житлової допомоги для українців, які вимушено живуть у Великій Британії. Тепер фінансування розподілять до місцевих рад по всій країні. Як українцям допоможуть з проживанням – читайте в матеріалі.

Цікаво: Велика Британія планує запровадити податок на в'їзд: названо розмір суми

Нова схема фінансування

Кошти спрямують на пошук житла та роботи для українців. Фінансування по країні буде розділено справедливо, відповідно до кількості українців, які проживають у кожному регіоні.

Схема така:

  • 109 мільйонів фунтів для Англії;
  • 30 мільйонів фунтів для Шотландії;
  • 8 мільйонів фунтів для Уельсу;
  • Близько 2 мільйонів фунтів для Північної Ірландії.

На жаль, бойові дії в Україні навряд чи скоро припиняться, тому ми закликаємо більше людей надати прихисток українцям. Для цього ми виділяємо додаткове фінансування радам для облаштування довгострокових осель,
– зазначила міністр у справах житла та бездомності Фелісіті Бучан.

Житлова криза в Британії

З початку російського вторгнення в лютому 2022 року понад 124 000 українців переїхали до Сполученого Королівства за програмою Homes for Ukraine. Але за останніх пів року житлова криза у Великій Британії посилилась. Майже 700 родин українських біженців наразі проживають у тимчасових центрах розміщення. Проблема в тому, що британські спонсори дедалі частіше відмовляються приймати в себе людей – втомилися і хочуть повернути вільний простір вдома.

Велика Британія намагається мотивувати своїх громадян і надалі приймати українців. Для цього виплати спонсорам збільшуються до 500 фунтів на місяць, якщо біженці проживають у них понад рік.