Так, на цей раз українізували одну з варшавських вулиць. Йдеться про невеличкий відрізок, який раніше не мав привласненої назви, проте тепер ця частина буде – Ukraińska. Розташована вулиця в районі Praga-Południe, неподалік від Dworca Wschodniego (залізничної станції "Варшава східна київська").

І ще Робота в Польщі: який вид договору варто укладати – корисні поради

Вперше ідея назвати дорогу, що сполучає вулицю Ришарда Сівця (ul. Ryszarda Siwca) з вулицею Замойського (ul. Zamoyskiego), на честь України, виникла ще десять років тому під час підготовки до футбольного чемпіонату Євро-2012, який Польща та Україна організували разом.

За назву вулиці Ukraińska одноголосно проголосувала Комісія, яка займається міськими топонімами. Остаточне рішення мають ухвалити у мерії Варшави.

Окрім того, що поява української вулиці польській столиці показує солідарність Польщі з народом України, то такий жест ще й спрямований на підтримку численної української діаспори у Варшаві.

Читайте також У канадському закладі подають синьо-жовті вареники: прибуток направлять на допомогу українцям

Акція українізації топонімів у Європі та світі

У 34 країнах по всьому світу стартувала кампанія Ukraine Street. Вона передбачає перейменування вулиць з посольствами та консульствами Росії на назви, які б асоціювалися з Україною. На цей момент змінити назву вулиць планують у 53-х містах. Але додамо, що у деяких з них ренеймінг відбувся.

Ми закликаємо до глобальної солідарності та звертаємось до посадовців, мерів, активістів та громадян, щоб ініціювати та підтримати перейменування вулиць з посольствами та консульствами Росії на українські вулиці по всьому світу,
– кажуть ініціатори акції.

Вам може бути цікаво – Україна не ставила 0 балів полякам: детальніше про це дивіться у відео