Про це розповідає компанія з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з посиланням на дані Фонду соціального страхування Польщі. При цьому дефіцит робочої сили в Польщі все ще присутній, тому попит на працівників з України продовжує бути значним.

Цікаво Унікальна бонусна програма: як заробляти на міжнародних грошових переказах

Детальніше про попит на українських працівників в Польщі

Зараз кількість легальних працівників з України в Польщі є рекордною, свідчать соцопитування. При цьому восени Польща відчувала гострий брак працівників, що було пов'язано з активним відновленням економіки.

У жовтні в Польщі надали робочі місця рекордній кількості іноземців. Очікувано, що переважали серед них українці. Так, 636 тисяч українських громадян у сусідній країні сплатили страхові внески, що на 23,8% більше, ніж 2 роки тому.

Генеральний директор компанії Gremi Personal Томаш Богдевич, зазначає, що цьогоріч попит на українських працівників в Польщі збільшився на 90%. Передусім це стосується підприємств харчової та переробної промисловості, виробництва пластмасових виробів та логістичної галузі, вплив якої суттєво зріс у період пандемії.

За даними дослідження аналітичного центру Gremi Personal, 80,6% українців їдуть працювати в Польщу через можливість отримувати більші, ніж в Україні, зарплати. Наприклад, на польських фабриках і заводах нині можна заробити 25 – 40 тисяч гривень і більше.

Прогнози експертів

Чи будуть українці й далі обирати Польщу як країну трудової міграції залежатиме від того, чи спростять процес працевлаштування і запропонують вищі зарплати західні сусіди Польщі,
– зауважує Томаш Богдевич.

Крім того, експерти зазначають, що з наступного року у Польщі зросте мінімальна погодинна ставка оплати праці. Це означає, що в середньому українці зароблятимуть за кордоном на 2 тисячі гривень більше.

Також дізнавайтеся, як не потрапити до шахраїв в пошуку роботи за кордоном: дивіться відео