Українців попереджають: найлегше знайти роботу у великих містах. Саме там пропонують левову частку вакансій. Міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo розібрався, у яких країнах ЄС найефективніше шукати роботу українцям.

Зверніть увагу Квитки і житло варто бронювати вже зараз: найперспективніші напрямки для відпочинку у 2024 році

Рада ЄС вже продовжила термін дії тимчасового захисту для українських біженців до березня 2025 року. У країнах, які надають прихисток, українці можуть легально працевлаштовуватися й будувати своє майбутнє.

Де найлегше знайти роботу – дані Єврокомісії

Єврокомісія оновила дані про ситуацію на ринку праці у ЄС. Наголошують, що найлегше біженцям знайти роботу на території північних та західних країнах Європи.

Лідеркою за кількістю вакансій для українців є Чехія. Шукати роботу рекомендують насамперед у Празі. Окрім того, популярними містами серед біженців є Брно та Острава. Там також регулярно відкривають вакансії, на які мають право претендувати українці. Біженці можуть:

  • продовжити будувати кар'єру у сфері, яку обрали для себе ще в Україні;
  • пройти курси й опанувати нову професію.

Звичайно, найлегше знайти роботу людям, які володіють чеською хоча б на початковому рівні. Однак кандидатам, які наразі не знають мови, не варто впадати у відчай. Для них теж знайдуться позиції. Також Чехія регулярно пропонує для всіх охочих мовні курси.

Окрім того, за легкістю працевлаштування українців Єврокомісія виділяє такі міста:

  • Клуж-Напока – друге за величиною у Румунії;
  • Мюнхен – столицю Баварії (Німеччина);
  • Братислава (Словаччина);
  • Гамбург (Німеччина);
  • Осло (Норвегія);
  • Стокгольм (Швеція);
  • Варшава (Польща).

Найгірші показники за кількістю вакансій для українців демонструє Італія. Найважче знайти роботу у Палермо, Неаполі, Турині та Римі. Також мінімум вакансій – в іспанському місті Ов'єдо.

Українців попереджають: незалежно від країни, де ви перебуваєте, найкраще шукати роботу у великих містах. Сільська місцевість має обмежену кількість вакансій й на них часто претендують місцеві жителі.


Українцям рекомендують шукати роботу мрії у великих містах / Фото Unsplash

Загальний рекорд демонструє Литва

Олена Кондратюк – заступниця голови Верховної Ради України – повідомила, що дуже позитивні результати з працевлаштуванням українців демонструє Литва. Загалом від 24 лютого 2022 року на території країни зареєстрували 84 тисячі українців.

Хтось з того часу поїхав далі або повернувся в Україну. А з тих, хто залишився, офіційно працевлаштовані 30 000 українців. Це, напевно, рекордний показник для країн Європи,
– наголосила Кондратюк.

Окрім того, Литва зробила важливий крок й дозволила впродовж 3 років працювати на території країни людям без знання мови.

Які країни спростили процес працевлаштування для українців

Німеччина. Уряд країни допомагає українцям активно інтегруватися у місцевий ринок праці. Для цього умови працевлаштування для біженців спростили. Зокрема, заборону працювати для біженців з пунктів первинного прийому мігрантів скасовують вже через 6 місяців (раніше було 9). Окрім того, послабили мовні вимоги.

Норвегія. Країна дозволила українцям отримати високооплачувану роботу. Мовиться про вакансії у транспортному секторі. Раніше, аби подавати резюме, людям, які приїхали не з території ЄС, необхідно було прожити на території Норвегії щонайменше 4 роки.

Швейцарія. Країна має намір скасувати обов'язковий дозвіл на роботу від місцевої влади. Місцева влада сподівається, що 2024 стане роком інтегрування українських біженців у ринок праці країни.

Не лише ЄС: які країни – найкращі для працевлаштування

У Європі провели масштабне дослідження, аби з'ясувати, які країни – найкомфортніші для work life balance.

Очолила рейтинг країна, яка не входить в ЄС, але підтримує міцні стосунки з Союзом, зокрема у питаннях вільної торгівлі, – Нова Зеландія. Острівна держава пропонує працівникам 30+ днів відпустки щороку та оплату у розмірі 80% від зарплати під час лікарняних.

Окрім того, у трійку лідерів увійшли Іспанія та Франція. Вони мають відносно короткі робочі тижні та пропонують людям від 36 днів щорічної відпустки.

Також людям, які мають необхідні hard skills і soft skills для пошуку роботи на світовому ринку праці, рекомендують звернути увагу на такі країни:

  • Австралія.
  • Данія.
  • Норвегія.
  • Нідерланди.
  • Велика Британія.
  • Канада.
  • Бразилія.


Нова Зеландія перемогла за рівнем work life balance / Фото Unsplash

Що рекомендують людям, які хочуть знайти роботу

Українцям, які наразі перебувають у пошуку роботи, рекомендують:

  • проаналізувати ситуацію на ринку праці й зрозуміти, що робити далі: будувати кар'єру у звичній для себе сфері або опанувати нову професію;
  • вивчити іноземні мови (в ідеалі – англійську та мову країни, де ви перебуваєте) або удосконалити свої знання;
  • знайти курси для підвищення рівня своїх hard skills в обраній сфері;
  • пройти кар'єрні консультації або, якщо є можливості, скористатися послугами ментора;
  • налаштуватися на тривалий процес (щоб знайти вакансію мрії, може знадобитися щонайменше декілька місяців).

Загалом європейський ринок праці переживає не найкращі часи. Однак знайти роботу біженцям – реально. Головне – постійно удосконалювати свої навички, моніторити вакансії (особливо, у "своїй" сфері) та не боятися звернутися по допомогу до кар'єрних експертів тієї країни, на території якої триває пошук роботи.