Влада Норвегії налаштована змінити програму прийому українців. Зараз біженців у країні значно побільшало, тому уряд хоче швидше інтегрувати українців на ринок праці.
До теми Гроші за повернення: ще одна країна пропонує українцям 1500 євро
Труднощі з житлом у Норвегії
За останній час понад половина всіх українців, які прибули до північної Європи, попросили притулку саме в Норвегії. Тамтешній Директорат у справах іноземців (UDI) повідомив, що кожного тижня прибуває понад 1 000 осіб.
Через зростання потоку біженців новоприбулим українцям доводиться довше проживати у пунктах прийому. Вже зараз у Норвегії бракує місць для розселення, тому в майбутньому потрібно готуватися до того, що під притулки переобладнають й інші житлові приміщення. І умови там можуть бути дещо гіршими, ніж зараз.
До кінця жовтня Норвегія планує створити від 2 000 до 3 000 нових місць у приймальних центрах. Для цього муніципалітетам нададуть повноваження відкривати нові притулки. В уряді передбачають, що наплив біженців так і залишиться високим.
Робота в пріоритеті
Уряд Норвегії ставить собі за мету допомогти українцям знайти роботу, щоб ті могли самі забезпечувати себе і свою родину. Є статистика, що наприкінці вересня були працевлаштованими 5 150 українських біженців.
Щоб удосконалити інтеграційну програму, українцям запропонують поєднувати роботу з навчанням. Біженцям, котрі мають середню освіту, нададуть 15 робочих годин або 50% програмного часу.
Робота є найкращим місцем інтеграції. Протягом осені та зими тисячі українців пройдуть вступну програму. Ми хочемо, щоб більше людей одночасно працювали та брали участь у норвезькій освіті,
– зазначила міністр зайнятості та інклюзії Тоньє Бренна.
Урядовці також планують створити цифрову систему освіти, щоб заняття було простіше поєднувати з роботою.
Нагадаємо, під час інтеграційної програми, коли українські біженці відвідують мовні курси, вони мають право на фінансову підтримку в розмірі близько 16 000 крон (1 350 євро). За ці кошти переселенці самостійно орендують житло та сплачують за комуналку.