Польща очікує ще 200 тисяч українських школярів

І Польща готова надати їм таку можливість. Польський міністр освіти і науки Пшемислав Чарнек заявив, що у вересні в школах країни очікують на ще 200 тисяч українських дітей.

Читайте також Польща виділятиме дешеве житло для біженців з України

Він підкреслив, що наразі кінця війни в Україні не видно, тому, природно, ті діти, які тут, напевно, залишаться, і приїдуть ще чимало.

Ми прийняли 200 тисяч українських дітей, з них 160 тисяч – у школи і 40 тисяч – у дитсадки. За нашими оцінками, ще 200 тисяч можуть приєднатися з 1 вересня,
– сказав міністр.

Водночас Чарнек додав, що в Україні також буде дистанційне навчання, тому, ймовірно, велика частина дітей, які перебувають у Польщі, захочуть залишитися за комп'ютерами і продовжувати навчатися з однолітками дистанційно.

При цьому міністр зазначив, що система еластична, тому Польща готова приймати українських дітей.

Спеціальні класи для українців

Польський міністр освіти і науки підкреслив, що міністерство запропонувало спочатку створити українські класи в польських школах і викладати в них переважно польську мову.

За його словами, таке рішення дало можливість увійти в новий навчальний рік на належному освітньому рівні. І, як він зазначив, в багатьох місцях це мало успіх.

Це може вас зацікавити – Андрусечко розповів, чому росії не вдасться залякати Польщу: дивіться відео