Так, визначальним фактором є заробіток особи, чи то в країні перебування, чи в Україні. Про це попереджає юрист Дмитро Сонкін.

Читайте також Дефіцит кадрів у Польщі: яку роботу та зарплату пропонують українцям

Що впливає на розмір соцвиплат біженців?

Як і у випадку з майном українських біженців в Україні, є межа поточного грошового доходу, яка не впливає на отримання соціальної допомоги в країні перебування. Поріг становить максимум 100 євро на людину на місяць. Якщо заробіток вищий цього порогу, то будь-яке перевищення частково вираховується із суми наданої соціальної допомоги.

Як це діє на практиці?

Дмитро Сонкін пояснив це на прикладі Німеччини.

Якщо біженець з України отримує 100 євро на місяць, це не вплине на розмір соціальних виплат, на які він має право. Також, якщо біженець отримує більшу суму, скажімо, 900 євро на місяць, лише 100 євро буде звільнено від розрахунку розміру допомоги.

20% від суми доходу між 100 євро та 520 євро також не впливають на розмір допомоги. Але все, що вище за ці 20%, віднімається від допомоги. 30% від суми доходу між 520 євро та 900 євро також не впливають на розмір допомоги, а все, що вище за цю суму, віднімається від допомоги,
– каже юрист.

І не важливо, хто саме заробляє ці гроші – сам біженець, чи його родич в Україні, який передає ці кошти, – розмір допомоги залежить лише від суми доходу.

Варто знати і про податки

В деяких країнах (у Німеччині, зокрема) можуть діяти податки на прибутки від третьої особи, адже їх розцінюють як дарування.

Так, якщо сума таких доходів від третіх осіб перевищує 20 000 євро на особу за десять років, то потрібно сплатити податок. І біженець у такому разі зобов'язаний декларувати свої доходи від третіх осіб.

До слова, в Німеччині неоподатковуваний дохід, отримуваний від чоловіка чи дружини, становить 500 000 євро за 10 років, а від батьків – 400 000 євро.