Українці у Німеччині та Нідерландах: скільки біженців мають намір повернутися додому

4 серпня 2024, 13:01
Читать новость на русском

Українські біженці демонструють ознаки зростаючої інтеграції в приймаючих країнах, багато з них починають планувати своє довгострокове майбутнє за кордоном. Попри цю тенденцію, значна частина біженців висловлює бажання не залишатися в цих країнах назавжди.

Зокрема, багато українців зараз перебуває у Німеччині та Нідерландах, але чимало з них планують повернення додому. Що вдалося з'ясувати міграційній платформі EWL – далі у матеріалі!

Читайте також Українці масово мігрують усередині Європи: куди переїжджають найчастіше та з яких причин

В Нідерландах у найближчі роки

Міграційна платформа EWL у співпраці з Центром східноєвропейських досліджень Варшавського університету провела важливе дослідження під назвою "Розкриття потенціалу: Громадяни України в Німеччині та Нідерландах". У березні 2024 року дослідники опитали 400 повнолітніх громадян України, включаючи біженців та трудових мігрантів, у двох країнах. Це дослідження має на меті пролити світло на досвід та внесок українців у життя країн перебування.

Виявили, що кожен третій українець у Німеччині (32%) має намір залишитися там на кілька років. Хоча б на рік планують проживати в цій країні 24% опитаних. Назавжди хочуть залишитися 8% респондентів.

Близько 44% респондентів зазначили, що планують залишитися на кілька років, тоді як 21% розраховують прожити в Нідерландах щонайменше рік. Прикметно, що лише 6% опитаних висловили бажання залишитися назавжди.

Значна частина переміщених осіб досі не визначилася зі своїм майбутнім, багато з них зважують вибір між поверненням в Україну та залишенням у приймаючих країнах. Поточна статистика показує, що 18% переселенців у Німеччині та 19% у Нідерландах ще не прийняли рішення щодо свого повернення.

Які фактори впливають на наміри залишатися за кордоном

Серед мотивів залишитися в Німеччині респонденти вказали:

  • полегшення для громадян України в державі перебування – 36%;
  • наявність родичів і друзів – 34%;
  • спрощений процес легального оформлення дозволу на проживання та роботу – 31%;
  • допомога в оплаті житла – 29%.


Що заважає українцям залишатися у Німеччині та Нідерландах / Інфографіка EWL, надана РБК-Україна 

Серед причин, що спонукають залишитися в Нідерландах, громадяни України назвали:

  • спрощену процедуру легалізації проживання та працевлаштування – 61%;
  • полегшення для українців – 45%;
  • покриття витрат на проживання в Нідерландах – 32%.

Чому українці не хочуть залишатися в цих країнах?

Учасників дослідження також запитали, чому вони не хочуть залишатися у країнах перебування. Основні чинники виявилися такими:

  • бажання повернутися додому в Україну (71% у Німеччині, 53% – у Нідерландах);
  • погане знання мови країни перебування (41% у Німеччині, 47% – у Нідерландах);
  • турбота про родичів, які залишилися в Україні (37% у Німеччині, 32% – у Нідерландах).

Інші результати дослідження виявили, що 57% громадян України в Німеччині уявляють майбутнє своїх дітей у цій країні, а 39% бачать їхнє майбутнє Україні. Проте, у Нідерландах 60% респондентів бачать майбутнє своїх дітей в Україні, а 29% у поточній країні проживання.

Набридла бюрократична система закордонних банків? Болісний процес надсилання коштів з десятками папірців та довгий термін їх надходження. Скористайтеся додатком TransferGo, з яким грошові перекази прості, швидкі, а головне – безпечні!