Особливістю борщу Вікторії та Олексія є те, що усі його інгредієнти висушені та поміщені у невелику банку. З однієї такої порції можна зварити цілий баняк готової страви.

Читайте також За останній рік у Польщі збільшилася кількість українських студентів

Місія подружжя – зробити борщ доступним для усіх тих, хто не має можливості по кілька годин стояти на кухні.

Борщовий бізнес

Пристрасть Ревенків до української страви почалася з покійного Олексієвого батька. Чоловік після виходу на пенсію почав колекціонувати рецепти борщів. Куди б він не їздив, чи з ким не спілкувався, усіх він випитував спосіб приготування цієї страви. З часом йому вдалося зібрати майже 1500 тисячі найрізноманітніших рецептів борщів.

Тож маючи такий скарб, Ревенки, які вже 14 років проживають у Штатах, вирішили заснувати свій борщовий бізнес.


Вікторія та Олексій Ревенки / Фото Вікторії Ревенко

Спочатку вони продавали на ринку у Далласі готовий борщ на розлив. Українська страва швидко набрала популярності серед американців, але коронавірус зруйнував амбітні плани подружжя. Оскільки на ринку заборонили продавати готову їжу, чоловік з дружиною вирішили видозмінити свій бізнес. Так з’явився стартап сухого борщу.


Вікторія Ревенко продає готовий борщ на ринку у Далласі / Фото Вікторії Ревенко

Пошуки ідеального рецепта

Сім’я зізнається, що для створення ідеального рецепта їм довелося багато експериментувати "як висушити овочі і як зробити борщ борщем". Зараз вони ретельно оберігають свою секретну формулу, лише додають, що віднайти її допомогла донька.

Наша дочка дуже любить поїсти, але виключно хорошу і справжню їжу. Вона у нас маркер борщу – своєрідний критик цієї страви. Дочка з великою підозрою ставилася до сухого борщу, ніби він несправжній,
– розповідає українка.

З часом жінка перестала говорити, що це сухий борщ. І якось донька, з’ївши миску приготованої страви із сухих інгредієнтів, навіть не помітила різниці. Саме тоді подружжя зрозуміло – ось він ідеальний рецепт.


Донька дегустувала рецепти борщу / Фото Вікторії Ревенко

Суху суміш помістили у спеціальні банки, які прикрасили петриківським розписом українського художника Олександра Опарія, щоб кожна з них передавала національну культуру.

Візерунки на контейнерах мають певні підказки: червоні квіти для класичного бурякового супу, зелені для версії болгарського перцю, жовті для літнього супу. А після приготування борщу таким банкам можна знайти застосування у будь-якому домогосподарстві.


На банках зі сухим борщем нанесли петриківський розпис / Фото Вікторії Ревенко

Як приготувати борщ

  • Спочатку треба скип’ятити бульйон, який можна купити готовим у супермаркеті.
  • Після цього засипати суху суміш.
  • До борщу також можна додавати м’ясо, або ж залишити його вегетаріанським.
  • Овочі непомітно розбухають і вже через 20 хвилин готову страву можна подавати на стіл.


Борщ, приготований із сухих інгредієнтів / Фото Вікторії Ревенко

Як українці в Техасі створили стартап борщу швидкого приготування: дивіться відео