Українка розповіла про життя у Фінляндії

Так, TransferGo поспілкувався із Юлею Бондарчук, яка переїхала до Фінляндії. Дівчина розповіла про життя у цій країні та дала декілька порад для тих, хто хоче туди приїхати.

Читайте також Чек-ліст для тих, хто їде з Польщі: які справи потрібно завершити перед виїздом з країни

Робота на фермі, у клінінговій компанії та волонтерство

Юлія Бондарчук родом з Житомирщини. Після закінчення Житомирського агроекологічного університету у 2013 році дівчина поїхала до свого хлопця Максима у Фінляндію, який там працював з 2010 року. Пара мала через деякий час повернутися в Україну, але доля вирішила інакше. Зараз у подружжя підростає син Марк, якому вже 4 рочки. Юлія з дитиною отримали фінське громадянство, а чоловік наразі у процесі.

Юлія із сім'єю / Фото з особистого архіву Юлії

По приїзду у Фінляндію Юлія з хлопцем працювала на фермі. Праця була не з легких, тому через деякий час вони вирішили знайти іншу роботу. Останні 6,5 років Юля працює в клінінговій компанії.

Юлія у час роботи на фермі / Фото з особистого архіву Юлії

Зараз Юлія працює прибиральницею на великому підприємстві / Фото з особистого архіву Юлії

З 2017 року вона веде блог, де розповідає про свою роботу та життя у Фінляндії. До початку війни в Україні Юлія з чоловіком відкрили два онлайн-магазини. Вона планувала розвивати блог та навіть пішла на заочне навчання, але 24 лютого перевернув весь світ і, зокрема, світ дівчини та її сім'ї.

З другого дня війни Юля та її чоловік активно зайнялись волонтерством: допомагали біженцям з України, проводили збори для українських захисників. В травні подружжя створило Товариство Українців у своєму місті. Організація долучається до різних благодійних проєктів та заходів, щоб допомогти Україні здобути перемогу.

Марш подяки фінам у Фінляндії 24 серпня 2022 / Фото з особистого архіву Юлії

Цікавинки про Фінляндію

  • Що здивувало найбільше?

Здивувань будо багато, бо це зовсім інша країна. Все! Найперше, що впадало в око – де паркани? Чому такі двори гарні? Довіра людей! Ми могли не зачиняти двері навіть у квартирі.

  • Які найцікавіші місця Фінляндії?

Фінляндію можна розглядати вічно! Мені здається, що всюди є гарні місця. Особисто я люблю природні місцини. Тут є багато національних парків. Хороші зоопарки. Тихе і гарне місто Гельсінкі. Але перша столиця – Турку – то взагалі любов. Селище Санти, що в Лапландії. Дуже багато всього.

  • Про фінські дитячі садочки

Син з 1 року та місяця ходить в садочок. Дитина тут – це самостійна особистість з пелюшок. Тобто, в садочку з пелюшок виделка та ніж за обідом, одягатися та взуватися вчать з 2 – 3 років. І якщо взуття не на ту ногу та може й різне, то не біда. Дітей більше загартовують, вчать бути вільнішими, не стримують їх і не приструнюють. Але, разом з тим, діти не поводяться якось неправильно.

В садочок ми одягаємо найгірший одяг. Бо вони завжди – і в мороз і в дощ – десь гуляють. В лісі смажать сосиски на вогні, ходять до річки, гуляють по калюжах.

Юлія з сім'єю / Фото з особистого архіву Юлії

Важливі факти про Фінляндію

  • Фінська зима – довга та сніжна. Тому потрібне тепле хороше взуття. Найкраще та якісне, звісно, можна придбати тут. Здається, в Україні немає такого вдосталь. Фінляндія більше про практичність, ніж про красу.

  • Мова – точно варто вчити мови! Допоможіть дітям зрозуміти, що знати англійську – це дуже добре! Щодо фінської, то її знання тут – одна з вимог до отримання громадянства та паспорту. Тому, якщо є така ціль, то це обов‘язково. Але жити без проблем можна і з англійською.

Вчитися, розвиватися та досягати інших вершин краще, коли ти розмовляєш та розумієш фінську. Як не крути – це пріоритет! На це звертають увагу місцеві. Та надають перевагу тим, хто володіє фінською. У Фінляндії дві мови. Фінська та шведська. Якщо знаєш обидві, то ще краще,
– розповідає Юля.

  • Фіни – жителі цієї країни люблять свою державу. І люблять, коли мігранти тут пізнають самий сенс життя. Усвідомлюють правила і поважають їх. Це, напевно, найважливіше. Поважати правила країни, куди ти переїхав, та не нести свій статут в "чужий дім".

Може зацікавити Жінки з дітьми на ринку праці: як українські біженці вплинули на актуальні пропозиції в Польщі

Поради для тих, хто вперше їде до Фінляндії

  • Де краще жити?

Вибрати місце для життя в Фінляндії можна лише враховуючи свої потреби. Ми живемо в маленькому селі за 500 кілометрів від столиці. Тихе і гарне місце. Природа. Але декому це – село! В прямому сенсі. Хоча тут немає такого поняття, адже всюди комфортно, зручно і є все необхідне.

  • Чи є звичні для українців речі та послуги у Фінляндії?

Надворі 2022 рік, тому тут можна знайти все. Звичайно, є якісь продукти, що ми любимо, а їх немає в Фінляндії. Виручають естонські магазини.

Трохи тяжко буде з ліками перший час. Раджу взяти з собою запас тих, що вам можуть бути потрібні.

З б'юті-індустрією для жінок може бути проблема. Раджу дівчатам зробити все, що маєте, перед поїздкою. Бо тут або немає належного майстра, або дуже дорого.

  • Як краще переказувати гроші з Фінляндії в Україну?

Мені подобається сервіс TransferGo. Гроші приходять одержувачу всього за декілька хвилин. Дуже зручно, а головне безпечно.

Користуватися TransferGo швидко та легко / Фото інстаграм TransferGo