Про силу бумеранга: як українка прославилася, допомагаючи тисячам емігранток у Польщі
Життєвий шлях цієї жінки вартий того, аби лягти в основу голлівудського фільму. Вона стала мамою у юному віці, жила в різних країнах, поборола рак, вийшла з коми, створила успішний бізнес-проєкт та допомогла тисячам емігрантам у Польщі. І це лише початок її історії. Бо за останній рік героїня статті дуже змінилася зовнішньо та внутрішньо.
Світлана Рессовская – жінка, яка надихає та змушує повірити у неможливе. Вона – засновниця найпопулярнішої жіночої російськомовної спільноти у фейсбуці "Жіночі секрети Польщі". Пані Рессовская веде активне світське життя, і у Варшаві, здається, її вже знають усі. Закордон 24 поспілкувався зі Світланою та розпитав про її секрети успіху та найближчі плани.
Цікаво Переїзд у Польщу з дітьми: на що звернути увагу – досвід українки
Переїзд до Польщі
Вперше до Польщі Світлана потрапила ще у 1998 році. А з 2002 року почала офіційно жити та працювати у цій країні. На той час вона вже мала маленького сина. З чоловіком стосунки не склалися. Тож Світлана вирішила, що треба щось міняти – і наважилася на еміграцію.
До Варшави приїхала з подругами. Семеро українок жили разом у великій двокімнатній квартирі в районі Прага-Полуднє, яку знайшла Світлана. Про той досвід учасниця інтерв'ю згадує з усмішкою. Каже, що дівчата не сварилися і дуже підтримували одна одну. Якщо хтось тимчасово був без роботи й не мав змоги заплатити за помешкання, то інші скидалися грошима, а людина повертала борг, коли могла.
Суттєвих складнощів з адаптацією у чужій країні Світлана не відчула. Каже, ймовірно, через те, що була дуже молода. У 20 років на життя людина дивиться по-іншому: швидше вчиться і звикає до оточення. Нова мова, нові люди та нові можливості – все це викликало у Світлани інтерес.
До привітної українки поляки ставилися дуже добре. До неї були прихильними власники ресторану, в якому Світлана працювала. Згодом вона почала вчитися на організатора – і завела багато знайомств під час навчання.
У польській столиці Світлана спробувала себе у різних ролях. Роботодавці цінували її за старанність і талант завжди знаходити компроміси. Та згодом вона зрозуміла, чого хоче від життя – працювати на себе і бути корисною людям.
Світлана Рессовская / Фото Світлана Рессовская
Від щоденника до бізнесу
Здавалося б, все в українки складалося добре. Та на шляху до реалізації цілей Світлану чекали неабиякі випробування. Жінці діагностували рак мозку. Вона лікувалася в Америці. Після операції довгий час була у комі. Після пережитого буквально заново вчилася говорити. Інша людина на її місці могла б впасти духом. Та тільки не Світлана.
Поживши якийсь час у різних країнах (Сицилія, Америка, Німеччина), Світлана дійшла висновку, що в Польщі почувається найкомфортніше. Тому після лікування повернулася і почала шукати роботу у Варшаві. Її прийняла у колектив естонська компанія через знання польської мови. Згодом ця компанія розпалася.
Світлана мужньо витримувала всі випробування, які випали на її долю. Та їй хотілося з кимось ділитися думками. Одного дня Світлана створила групу у фейсбуці спершу під назвою "Дівчата Польщі" й почала писати у ній, як у щоденнику. Розповідала про себе, про операцію, відновлення після лікування.
Закриту спільноту могли переглядати тільки жінки. Оскільки група для російськомовних, то приєднувалися до неї емігрантки з різних країн: України, Білорусі, Естонії, Литви та інших держав. Світлана розповідає, що багато у житті працювала з чоловіками, тому захотіла зробити групу виключно для жіночої аудиторії, адже у дівчат так багато тем для розмов: материнство, краса, пошуки себе у новій країні. Світлана мала корисні зв'язки, тому багатьом допомагала, як могла.
Так кількість людей, яким подобалося за нею спостерігати, стрімко зростала. Спільнота ставала все більшою та впливовішою. Дівчата знайомили засновницю групи зі своїми чоловіками, щоб Світлана попрацювала з ними по бізнесу. Фірми почали запитувати про розміщення реклами. Ділові люди Варшави запрошували Світлану на світські події. Тож хобі переросло у важливий проєкт.
Першу бізнес-зустріч Світлана присвятила темі імпорту, експорту та логістиці, бо працювала у цій сфері й добре знала її специфіку. Пізніше такі зустрічі українка почала робити на постійній основі. Вона організувала багато подій, на які приходили впливові люди польської столиці. Гості спілкувалися, обмінювалися ідеями, танцювали. У такій невимушеній атмосфері скріплювалися бізнес-зв'язки. Багато людей на той час вже знали Світлану і про те, скільком людям вона допомагає, та хотіли її підтримати. Тому її вечірки готові були спонсорувати.
Я вірю в сили бумерангу. Зробила комусь добро сьогодні. А завтра прийшла якась фірма і сказала: "Ви нам подобаєтеся, ми за вами спостерігаємо і ми хочемо вас проспонсорувати". У мене були такі люди кілька разів. Просто прийшли – і ні реклама їм не потрібна, ні щось інше. Просто хочуть підтримати те, що я роблю. Я спочатку шокована була. Не вірила, що таке можливо. Але так у житті буває,
– розповідає Світлана.
Світлана Рессовская організовує зустрічі для жінок у Варшаві / Фото Світлана Рессовская
Яскраву ділову жінку помітили польські ЗМІ. Її почали запрошувати на радіо, телебачення. Після кожної статті чи сюжету у її групу додавалися ще кілька сотень людей.
Природно, що такий успіх викликав заздрість. Людям не вкладалося у голові, як емігрантка могла зібрати навколо себе таку аудиторію, стати знаменитою і заможною. За спиною про Світлану інколи говорили жахливі речі. Та поки одиниці вигадували наклепи, тисячі додавалися у групу.
Світлана вирішила, що у її спільноті не буде місця для негативу, тому коментарі хейтерів видаляла. Таке правило діє у групі, яка з "Дівчата Польщі" змінила назву на "Жіночі секрети Польщі", і досі. Політика, релігія, вакцинація та інші теми, які можуть спровокувати гострі суперечки, є табуйованими. Це дозволяє підтримувати у групі здорову атмосферу. Світлана каже, що зараз у "Жіночі секрети Польщі" всі дуже дружні та не конфліктують.
Група є офіційно зареєстрованою. Над нею працюють аж 8 адміністраторів. Скоро "Жіночі секрети Польщі" святкуватимуть своє п'ятиріччя. За цей час Світлана з'єднала близько 10 тисяч бізнесів. Вона допомогла багатьом дівчатам з групи відкрити власні салони краси, розвинути бренди одягу та багато іншого.
Світлана Рессовская є організаторкою та учасницею бізнес-зустрічей у Варшаві / Фото Світлана Рессовская
Світлана Рессовская організовує унікальні бізнес-вечірки у Варшаві / Фото Світлана Рессовская
Знайомство з TransferGo
Світлана зізнається, що з TransferGo працювати почала не так давно, хоча знала про них раніше. Тема міжнародних грошових переказів є дуже актуальною для емігрантів. Дівчата в групі часто запитували, як можна надіслати гроші до дому, щоб швидко і недорого. І люди радили саме TransferGo. У сервісу безліч переваг: завжди вигідний курс, миттєві перекази, відсутність комісії. Компанія багато інвестує у безпеку, тому додаток надійно захищений. І що дуже важливо, служба підтримки говорить рідними мовами користувачів.
У Світлани Рессовскої та TransferGo збігаються цінності. Вони обидвоє допомагають мігрантам. Тому вирішили об'єднати зусилля задля цієї місії. Зокрема, компанія TransferGo підтримує захід з нагоди святкування п'ятиріччя групи "Жіночі секрети Польщі".
На свято зможуть потрапити всі охочі. Це нагода не лише приємно провести час і розважитися, але й обмінятися корисними контактами. Наприклад, познайомитися з представниками TransferGo.
Як "Жіночі секрети Польщі" святкуватимуть п'ятиріччя
Святкування буде масштабним, розповідає Світлана. Воно відбудеться 14 серпня, у суботу, на гольфовому полі у центральній частині міста (Pole Mokotowskie). Будуть квіти, кульки, привітання зі шампанським, красива фотозона, запрошені ЗМІ, відеозйомка, жива музика на сцені (виступатимуть дівчата з України), шоу від ді-джея, гриль, смачні закуски та напої, аніматори та спеціальна площадка для дитячих ігор, а головне – цікаві люди.
Всього Світлана планує зібрати 500 – 600 гостей. Квитки на захід та детальнішу інформацію можна знайти за посиланням.
Секрети успіху українки, яка стала відомою у Варшаві
Я відкрита людина. Не вмію приховувати. Йду на поступки. Можу безплатно щось робити. За грошима не женуся. Гроші сьогодні є, а завтра нема. Довіра людини – важливіша,
– переконана Світлана Рессовская.
Світлана дорожить своєю репутацією, яку будувала роками. Тому відмовляється від співпраці з політиками. Хоча деякі пропозиції дуже заманливі. Наприклад, у неї був задум створити радіо для іммігрантів. Та інвестори хотіли надати співпраці політичного підтексту. Тож Світлана відмовилася від цієї ідеї.
За її словами, вона ніколи не сперечається, не нав'язує свою думку й уникає агресивних людей. Та головне – дуже вірить, що кожна добра справа буде винагороджена у майбутньому. Тому не відмовляє, коли хтось просить її про допомогу. Вона вже на власному досвіді переконалася, що ця схема працює.
Хочеш, щоб тобі завтра було добре, то роби сьогодні добро. Такий мій секрет успіху,
– каже Світлана.
Зараз жінка сповна насолоджується життям та кардинальними змінами, які відчула за останній час. Світлана схудла на 17 кілограмів, освіжила зачіску, удосконалила усмішку. У її житті з'явилися нові люди. А ще – нова співмешканка. Одна з учасниць групи їхала з Варшави та залишила Світлані кицю. Зараз тваринка, жартує Світлана, вже навіть сама на себе заробляє, бо одна ветеринарна клініка запропонувала їм рекламну співпрацю.
Світлана живе у будинку за Варшавою. Каже, у час пандемії їй захотілося переїхати у спокійніше житло.
За Україною, зізнається, сумує. Навіть не дивиться польські телеканали, лише вітчизняні. Світлані бракує тієї атмосфери, яка є в Україні, музики та людей. Польські жителі все ж інші, зауважує героїня статті. Жартує, що, коли українку поляк запрошує на побачення, то треба подбати про те, щоб у гаманці були гроші, бо у Польщі переважно кожен у ресторані платить сам за себе.
Між тим, Світлана повертатися на батьківщину не планує. Вона багато де встигла пожити й зрозуміла, що у Варшаві їй найкраще. У польській столиці вигідно будувати бізнес. Тут вона почуває себе потрібною справам і людям.
В Польщі, запевняє Світлана, якщо все робити згідно зі законом, то упередженого ставлення до іноземця не буде. Жінкам боятися еміграції не варто тим паче. Адже у фейсбук-спільноті "Жіночі секрети Польщі" вони неодмінно знайдуть підтримку.
Світлана Рессовская / Фото Світлана Рессовская