Українці в Литві тепер не мають проходити теоретичний та практичний іспит. Права можна поміняти за спрощеною процедурою. Як і де це зробити в Литві та Україні – читайте далі.

Важливо Ще три країни з ЄС запроваджують прикордонний контроль: куди відтепер складніше потрапити

Україна уклала угоду з Литвою

Українські громадяни у Литві можуть звернутися до філій Державного підприємства REGITRA. Там водійське посвідчення обміняють без проблем. В Україні таку послугу можна отримати в Головному сервісному центрі МВС.

Для обміну водійського посвідчення потрібно підготувати деякі папери: документ про постійне проживання в країні, оригінал водійських прав та дійсну медичну довідку.

Така ж послуга доступна і для литовців, які проживають в Україні. Вони можуть звернутися до сервісних центрів МВС.

Україна уклала угоди про взаємне визнання й обмін посвідчень водія за спрощеною процедурою ще з кількома країнами: Італією, Туреччиною, ОАЕ та Іспанією.

Водійське посвідчення тепер можуть доставляти українцям за кордон

Запрацювала послуга МВС із доставки нового посвідчення водія українцям за кордоном. Цей сервіс стане корисним для тих, хто хоче обміняти своє посвідчення, отримане вперше на 2 роки, якщо вони його загубили, пошкодили або змінили персональні дані.

Спочатку така опція буде доступна тільки на території Польщі, але згодом її розширять і на інші країни. Замовити водійське посвідчення з міжнародною доставкою Укрпошти можна в електронному кабінеті водія.

Скористатися новою послугою дуже просто: потрібно зайти до кабінету водія, обрати причину обміну посвідчення, обрати міжнародну доставку та сплатити рахунок. Далі вашу заявку оброблять і надішлють ваш документ на обране відділення за кордоном.

Ціна такої послуги орієнтовно 1200 гривень.