Міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo розповідає, як змінилися динаміка грошових переказів з-за кордону в Україну, починаючи з 24 лютого 2022 року.

Читайте також Перетин кордону з дітьми: що варто врахувати батькам

Скільки українці отримали грошей з-за кордону за останній рік

Протягом 12 місяців від початку повномасштабного вторгнення Росії користувачі TransferGo здійснили більш ніж 5,5 мільйонів переказів коштів в Україну. Загальна сума переказів за рік сягнула понад 500 мільйонів євро.

З перших днів війни ми стали свідками того, як люди з усього світу намагались підтримати Україну, надсилаючи заощадження своїм близьким та знайомим, а також благодійним організаціям. Як наслідок, кількість переказів в Україну за рік зросла на 30%,
​— зазначив генеральний директор та співзасновник TransferGo Даумантас Двілінкас.

Маючи гостру потребу здійснювати миттєві та безпечні перекази додому, послугами TransferGo активно користувалися й українці, що були змушені покинути країну через війну. Так, за рік кількість українських користувачів сервісу зросла на 63% та сягнула позначки майже у 2,5 мільйони осіб.

Найбільше транзакцій було здійснено з 5 країн, серед них:

  • Польща,
  • Чехія,
  • Литва,
  • Угорщина,
  • Німеччина.

Значну кількість переказів українці також отримали з Великої Британії, Словаччини, Естонії, Данії та Франції.

З яких країн найчастіше переказували кошти українцям / Фото з інстаграму TransferGo

У відповідь на злочинну агресію проти України TransferGo став одним із перших міжнародних сервісів, який скасував можливість переказу коштів у Росію. Також у сервісі відмовилися від будь-якої комісії за перекази в Україну не лише за картками, а й за IBAN з усіх країн Європи, щоб українці змогли отримувати кошти швидко та безоплатно.

Як TransferGo допомагає Україні

У компанії працюють багато українців, тому вона щиро співпереживає Україні та прагне бути корисною там, де це потрібно.

Ми намагаємося спрямувати максимум зусиль на підтримку українців, що опинилися за тисячі кілометрів від дому, а також долучатися до ініціатив зі збору коштів на задоволення нагальних потреб тих, хто залишається в країні, охопленій війною,
— наголосила директорка з регіонального розвитку сервісу TransferGo Анастасія Фоменко.

Зокрема, TransferGo долучився до реалізації проєкту Посольства України у Великій Британії With Ukraine, у межах якого за лічені дні після початку російської агресії був відкритий банківський рахунок для збору пожертв. Станом на сьогодні завдяки ініціативі вдалося зібрати понад 30 мільйонів фунтів стерлінгів на гуманітарну допомогу для українців.

У Польщі сервіс TransferGo створив та безкоштовно розповсюджує довідник "Українці в Польщі", що містить корисну інформацію та поради щодо статусу віз та PESEL, відкриття банківського рахунку, грошових переказів, особливостей працевлаштування та податкової системи в країні, оренди житла, а також інформацію про медичні послуги, громадський транспорт та навіть невеликий словник.

TransferGo підготував безкоштовний довідник для українців у Польщі / Фото з інстаграму TransferGo​

Також у Варшаві TransferGo допоміг облаштувати сенсорний кабінет для Центру інклюзивної освіти "Gramotej", що з початком війни створив безоплатну денну групу для маленьких українців з особливостями розвитку.

Зверніть увагу Платні дороги в Європі: що варто знати українським водіям

Крім цього, у співпраці з видавництвом "Агора" сервіс переклав і видав українською у Польщі книгу Аґати Романюк "Котяча ватага і загадка зникнення оселедців". Всі 5 тисяч примірників дитячого роману були безоплатно надані установам та організаціям, що опікуються дітьми з України: культурним центрам, школам, бібліотекам, дитячим садкам та благодійним фондам.

"Котяча ватага і загадка зникнення оселедців" Аґати Романюк / Фото TransferGo​

Що треба знати про компанію TransferGo

  • Заснований у 2012 році, TransferGo є одним із найшвидших та безпечних сервісів грошових переказів у Європі, а також першою загальноєвропейською компанією, яка здійснює переказ грошей отримувачеві за 30 хвилин.
  • На глобальній платформі користувацьких відгуків Trustpilot сервіс отримав оцінку "відмінно" від майже 30 тисяч клієнтів.
  • У лютому 2019 року TransferGo увійшов до п'ятірки найперспективніших стартапів (TECH5) Великої Британії.
  • У вересні 2021 року TransferGo отримав нагороду "Cross border solution of the year" на конференції Global Payments Day 2021 у Києві.
  • Наразі сервіс обслуговує 5 мільйонів користувачів на 160 ринках в країнах Європи, Азії, Північної та Латинської Америки з офісами в Берліні, Вільнюсі, Стамбулі та Варшаві й штаб-квартирою в Лондоні.